• |
ide | kryesore

Itali, fqinja e moshuar shkatërron planin e hajdutëve shqiptarë

Lajme

Një shqiptar është arrestuar na autoritet italiane pak pasi kanë tentuar të vjedhë një apartament në Comeana.

Por ka qenë fqinja shumë trime ajo që arriti të largojë hajdutët, por gjithashtu të mbajë mend numrin e targës së makinës që përdorën ata për t’u arratisur.

Në pranga ra një shqiptar, kurse bashkëpunëtori i tij arriti t’i shpëtojë policisë.

Ishte fqinja e shtëpisë ku kishin arritur të futeshin hajdutët e cila pengoi vjedhjen dhe lajmëroi karabinierët të cilët arritën të kapnin gjurmët e tyre. Gruaja, pasi dëgjoi disa zhurma të dyshimta, doli në dritare dhe pasi u përball me dy djemtë, i

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu