• |
ide | kryesore

Pas Donald Lu, edhe ambasadorja gjermane shkon të takojë Arta Markun

Lajme, Të fundit

Ambasadorja gjermane është diplomatja e dytë që shfaq hapur mbështetjen për Arta Markun, Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme që u caktua me votat e PS dhe nën kundërshtimin e fortë të opozitës.

Në njoftimin e Prokurorisë së Përgjithshme thuhet se ambasadorja e Gjermanisë, Susanne Schütz “shprehu mbështetjen e vendit të saj për institucionin e Prokurorisë së Përgjithshme, si edhe vullnetin për forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit dy-palësh në fushën e sigurisë dhe të ndjekjes penale”.
Nga ana e saj, Marku foli për “hetime të përbashkëta” me autoritetet gjermane, duke falenderuar ambadoren për logjistikën dhe koordinimin.©Lapsi.al

1 Comment

  1. Fajin e kane ambasadoret shqiptare ne Jermani dhe Harerike qe nuk nderhyjne prane prokuroreve te pergjithshme per te mbyllyr pune te papastra …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu