• |
ide | kryesore

Haradinaj kënaqet me një letër urimi për festa nga Trump, por SHBA i refuzon vizën

Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka pranuar një urim nga Donald Trump dhe Departamenti i Shtetit me rastin e festave të fundvitit. Ky sipas tij, është edhe një konfirmim i miqësisë së përhershme të Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas tij, Qeveria dhe populli i Kosovës do të jenë çdoherë krah Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por ndërkohë Ramush Haradinajt i është refuzuar vizia për në SHBA. Shkak është bërë qëndrimi i tij për shfuqizimin e ligjit të Gjykatës Speciale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu