• |
ide | kryesore

Ramën e presin me protesta në Berat, policia arreston punonjësit e guroreve

Lajme, Të fundit

Edi Rama bashkë me ministrat e tij ka shkuar në Berat sot, ku pritet të zhvillohet mbledhja e qeverisë. Por kryeministri është pritur me protesta nga punëtorët e guroreve. Protestuesit thonë se janë përballur me policinë, që ka ndërhyrë me dhunë madje ka arrestuar disa prej tyre.

Denoncimi është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha që ka publikuar edhe një video.

Ja çfarë shkrua ish-kryeministri në Facebook:

Rama pritet me protesta ne Berat. Policia nderhyn me dhune dhe arrestime! sb
“Pershendetje zoti sali jam nje punetor qe kam 10 vjet qe punoj ne guroret e malit te tomori protestuam paqesisht per bllokimin e punes por tani kan filluar arestimet ju lutem na ndimoni.”

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu