• |
ide | kryesore

Samdoria – Milan 2-2/ El Shaarawy dhe Okaka, çfarë golash (video)

Arkiva, Sport
milani.jpg

Sfida e mbrëmjes së të shtunës në Serie A mes Sampdorias dhe Milanit ka përfunduar në barazimin 2:2. El Shaarawy (10’) ishte ai i cili kaloi “kuqezinjtë” në epërsi në këtë sfidë, por golat e Okakas (45’+1) dhe Eder (51’) e kthyen rezultatin. Jeremy Menez (65’) me penallti i dha Milanit një pikë. Bonera u nxorr jashtë me karton të kuq. Sampdoria ka 20 pikë, për momentin në vend të tretë ndërsa Milani ka 17 pikë në vend të shtatë. Duhen veçuar “supergolat” e El Shaarawy dhe Okaka që mund ti shijoni në videon më poshtë. /lapsi.al/Kthehu