• |
ide | kryesore

NASA filmon një UFO, por ndërpret transmetimin

Arkiva, Syri i Lapsit
nasa.jpg

Një video e xhiruar nga Agjencia Hapësinore Amerikane, NASA, po bën xhiron e botës në internet. Filmim është bërë nga një kamera HD, e montuar në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar. Në pamje duket një objekt që ngrihet nga toka. Por befas xhirimi ndërpritet. Ky fakt ka ngjallur jo pak diskutim në rrjete sociale e blogje dhe u ka dhënë zë teorive konspirative se bëhet fjalë për një objekt fluturues të përdorur nga UFO -t.