• |
ide | kryesore

Ish- kancelari gjerman Schmidt tregon se si ka tradhtuar gruan e tij

Arkiva, Planet
helmut.jpg

Ish- kancelari gjerman, Helmut Schmidt ka rrëfyer për herë të parë se ai e ka tradhtuar gruan e tij, Loki.
“Kam pasur një marrëdhënie me një tjetër grua,” shkruan 96- vjeçari në librin e tij të ri.
Libri titullohet “Çfarë dua të them akoma”.
Ky rrëfim vjen pesë vjet pas ndarjes nga jeta të Loki Schmidt.
Ata kishin 68 vite martuar dhe ishin njohur një gjimnaz në vitin 1929.
Ata shiheshin si model i bashkëjetesës së gjatë.Kthehu