• |
ide | kryesore

Shikoni videon/ Gjermania mbyll ndeshjen me Irlandën në 17 minuta

Arkiva, Sport
julian-780x439.jpg

Kanë mjaftuar 13 minuta që Gjermania të kalojë në epërsi kundër Irlandës së Veriut dhe pastaj ta dyfishojë rezultatin. “Die Mannschaft” janë treguar dominues që në minutat e para duke e gjetur dy herë rrjetën. Julian Draxler e realizoi golin e parë me një godite nga jashtë zonës (13’) ndërsa goli i dytë u shënua nga mesfushori i Juventusit, Sami Khedira, i cili realizoi me kokë (17’). Takimi u mbyll 2-0 pavarësht rasteve të shumta., Gjetmania udhëheq grupin C me 3 fitore në 3 ndeshje.  


Kthehu