• |
ide | kryesore

Acarohen serbët, Euroleague heq Kosovën nga harta e Serbisë 

Arkiva, Sport
serbi kosov.jpg

Euroleague nuk e ka përfshirë Kosovën në hartën e Serbisë në promon e ndeshjes së basketbollit midis ekipit serb të Crvena Zvezdas dhe atij turk Anadolu Efes. Ky veprim ka irrituar mediat serbe, të cilat e kanë cilësuar këtë veprim si një skandal të radhës.


E përditshmja ‘Kurir’, shkruan: “Skandal në prag të takimit Zvezda – Efes, krerët e Euroligës e kanë shkëputur Kosovën nga Serbia”.


 

Kthehu