• |
ide | kryesore

Këto hite botërore festojnë sot 20-vjetorin

Arkiva, Paparazzi
1463109773_spice3-540x405.jpg

Kur vjen fjala te këngët, tek ato të vërtetat, duket sikur nuk kanë moshë sepse janë gjithmonë shumë të freskëta, të ngjallin energjitë dhe kurrsesi nuk të shkon mendja që ndonjëra prej tyre mund të jetë në moshë shumë më e madhe apo edhe “aty- aty” me ty. Kënga “As long as you love me” nga Backstreet Boys do të jetë gjithmonë refren i adoleshentëve, por këtë vit kjo këngë mbush plot 20 vite!


Duket shumë e çuditshme në fakt, sepse disa nga këto këngë kanë shoqëruar adoleshencën tonë (dhe të mendosh që adoleshenca jonë paska 20 vite që ka kaluar!!!) ndërkohë që për të tjerë këto këngë kanë qenë bashkëshoqëruese në fëmijëri. Vitet ikin shumë shpejt, pyetja është: Po plaken këngët apo po plakemi ne? Me siguri, këto hite nuk do plaken kurrë, e rëndësishme është që të paktën kemi disa këngë të vërteta në botë që do të jetojnë gjithmonë e do të mbesin refrene rinore sado t’u kalojë koha e për këtë duhet të jemi mirënjohës.


Më poshtë po ju tregojmë disa prej tyre që këtë vit bëjnë 20 vjeç:

Celine Dion – My heart will go on

  1. Kelly – I believe I can fly

Puff Daddy Ft Faith Evans – I’ll be missing you

Robbie Williams – Angels

LeAnn Rimes – How Do i Live

Natalie Imbruglia – Torn

Spice Girls – Spice Up Your Life

Aqua – Barbie Girl

Spice Girls – Wannabe

Usher – You Make Me

Sixpence None the Richer – Kiss Me

Hanson – MMMBop

Foo Fighters – Everlong

Backstreet Boys – Everybody

The Verve – Bitter Sweet Symphony

Kthehu