• |
ide | kryesore

Prokurori-Tahirit: Trafikantët të përmendin vetëm ty, jo deputetë të tjerë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në përfundim të mbledhjes me dyer të hapura të Këshillit për Mandatet në Kuvend, e ka marrë fjalën sërish prokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj.

Ai ka thënë se në përgjimet e italianëve përmendet emri i Tahirit, jo i ndonjë deputeti tjetër.

“Ne kemi paraqitur provat dhe rrethanat për të cilat kërkojmë autorizimin. Ne kemi paraqitur prova dje. Ne kemi biseda të bëra nga dy njerëz që kanë qenë në një sjellje normale me njeri tjetrin dhe implikojnë ministrin e Brendshëm duke për menduar ndihmën që ata kanë përmendur. Nuk flitet për deputetët e tjerë”- tha Hajdarmataj.

© LAPSI.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu