• |
ide | kryesore

Revista amerikane “Popdust”: Era Istrefi, e vetmja shqiptare që… (FOTO)

Paparazzi, SliderRevista prestigjoze amerikane Popdust ka bërë një intervistë me Era Istrefin.

Gjatë shkrimit shohim se ata e cilësojnë Erën si një yll që po shkëlqen në Amerikë dhe jo vetëm kaq. Fillimisht PopDust ka shkruajtur: “Nga një qytet i vogël i Kosovës, Era Istrefi ka ëndërruar që ta shpërndaj muzikën e saj nëpër botë”. Më tej ka vazhduar shkrimin me citime të vetë këngëtares ku  Era ka treguar se kur u fut në tregun Amerikan  ka thënë se beson në mrekulli. Sipas kësaj reviste. Era është këngëtarja e parë shqiptare që korri sukses në tregun ndërkombëtar. Fakti që nuk di shumë për industrinë e muzikës këtu është e frikshme,” thotë ajo, “por, nga ana tjetër, është shumë e mahnitshme, sepse po shtrihem në dimensione të reja. ”

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *