• |
ide | kryesore

VIDEO-REPORTAZHI/ Fëmijët e Bulqizës që mbledhin krom në male

Lajme, Të funditFëmijët e familjeve të varfra të Bulqizës që punojnë duke nxjerrë krom kanë qenë personazhe të një reportazhi të transmetuar tek Le Iene, emisioni investigativ. P Varfëria ekstreme, i detyron familjet e Bulqizës të çojnë fëmijët e tyre në male, të ngarkuar me krom nga 10 ose 15 kilogram secili ecin me kilometra për t’i shitur në pak lekë. Reporazhi tregon shfrytëzimi që i bëhet punë së të miturve dhe shitjen e kromit që transportohet për në Durrës dhe më tej në Europë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *