• |
ide | kryesore

Erion Braçe kundër Ramës për gazetarët: Sjellje e papërshtatshme e kryeministrit

Lajme, Të fundit

I ftuar në formatin televiziv ‘Kolaudim’ në In Tv Erion Braçe është shprehur se nuk është aspak dakord me kryeministrin e vendit sa i përket ofendimeve që ky i fundit i drejton ndaj gazetarëve.


Në lidhje më ofendimet e Ramës kundrejt gazetarëve, Braçe është shprehur në mënyrë kategorike kundër këtyre ofendimeve.


Unë e quaj te papërshtatshme sjelljen e kryeministrit me punëtorët e medias. Punëtori i medias gjithmonë duhet të respektohet nga mëngjesi deri në darkë”, – është shprehur Braçe.

Ndërsa për ca pronarë mediash, Braçe shprehet se ata meritojnë çdo ofendim të mundshëm.

Ka ca të tjerë pastaj që unë mendoj se meritojnë çdo sjellje dhe për ca pronare mediash që ndërhyjnë deri në politikën editoriale që për mua është vendimmarrje e një bordi gazetarësh”, – shtoi Braçe.

 


2 Comments

  1. A mund te me thoni nje arritje me vlere te ketij njeriu ne gjithe keto vite si deputet?A di te beje ndonje pune ky njeri pervec se te ndjeke moden dhe t’i gezohet rroges se deputetit dhe t’i lepihet kryetarit te rradhes?

  2. Ngeli duke kopju mavria. Do te beje si majtist, por e kalon kohen si skuth duke kopjuar terminologjine e atyre qe kerkon te imitoje. Ik ore qurrash. Eshte krahu, jo shpata. Eshte mendja, jo llafet. Nuk behesh dot i majte duke mbeshtet te pasurit me vote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.