• |
ide | kryesore

Sekond pas sekondi/ Si gjuajti Monika me këpucë dhe si u mbrojt Rama me çadër

Kryesore, Lajme

Në kulmin e tensionit në parlament kur opozita kërkonte anullimin e votimit për prokuroren dhe ocialistët nuk tërhiqehin konflikti mes Edi Ramës dhe Monika Kryemadhit ka marrë trajtat e personales.

Monika fillishisht ka gjuajtur me këpucën e saj (poshte)


Menjëherë i alarmuar një nga bodigardët që i qëndronte Ramës mbi kokë ka shkuar me vrap të marrë një çadër që ndodhej aty pranë (poshte).

Kur mes sharrjesh dhe ofendimesh të shumta znj Kryemadhi goditi për herë të dytë gardisti e ka hapur menjëherë çadrën për të mbrojtur kryeministrin (poshte).

Rama ka qëndruar vetëm pak çaste nën çadër dhe pastaj i nervozuar nga frika e imazhit që linte i ka bërtitur i nervozuar gardistit që po e mbronte. Ai me hezitim e ka larguar çadrën i ngrohur edhe nga faktit se Monikës i kishin mbetur vetëm letra në dorë (poshte).

Pasi ka shkarkuar të gjitha mjetet e mundshme kundër Ramës dhe pasi ka përdorur një fjalor që i kalonte kufijtë e vokabularit të një kryetareje partie dhe zonje, Monika ka bërë të dalë nga salla e kuvendit (Poshte)

.

©Lapsi.al

Video poshte tek rubrika: Te lidhura

9 Comments

  1. E rrezikshme! Pale po te te gjuaj me pidh!? Jo per gjo po nga menyra se si reagoi sot nga ajo pritet gjithcka.

    1. djema ,tregoni qe keni kultur ,urtesi ,dinjitet ,dhe kerkoni te kerkoni llogari me urtesi ,dhe shpjegoheni per ide me te mira ne ecurin dhe persosjes se ecuris se zhvillimit vertete kan bere gabim dhe eshte i denueshem sepse ,shoqerise shqiptare i kan sjellur deme pa llogari ,,por ne esence ne kete faze zhvillimi nuk kemi nevoje per sharje urrejtje hakmarrje perleshje lufte ,kemi nevoje ,per nje hap ,qe i ben te ndryshojne nga te demeshem ne te dobishem,permes metodave te disiplines qe tashme eshte ligji ,dhe mundesise qe ne nje te ardhme ti kthehen mundesise mbasi nuk kemi nevoje per armiq ,por permes vlerave virtytit nese eshte e munder qe armikun ta kthejme ne mik te keqen ne dobi,te gjitha behen permes vlerave urtesise kultures saje ,mbasi njerzit as nuk jane as te pagabueshem por as te pandreqeshem as te te pademeshem dhe as te padobishem por gjitha vlerat zhvillohen keto qe shihni tek drejtuesit tone dhe ne vetet tuaja shprehjet jane kultura antivlerave qe u formuam per 100vite ,duhet te permbahemi se bota po na monituron dhe vlerson te pakten si popull te tregojme qe dim te denojme dim te falim dhe dim te zgjillim dhe rregullojme dim te ecim vet

  2. Tamam pune kurvash.Histeri hajdutesh qe po u vjen fundi,vetem nje Escobar i poltikes ben keshtu.Hajdute familjare ,jeni bashke me Berishen ne nje tave.Nje nevojtore nga kombinati ,por litari po shtrengohet..ndoshta JU keni planifikuar edhe vrasje..gjithcka pritet nga Ju tani.

  3. Sjellja e Kryemadhes eshte faqe turpi ne historine e Kuvendit. Perdhosje te parlamentit si kjo cojne ne shkaterrimin e besueshmerise se institucionit, qe eshte shtylle mbajtese e Shtetit dhe e sistemit demokratik. A e imagjinoni dot Michelle Obamen, gruan e Macronit, etj., te sillen keshtu ne publik!? Kjo grua pastaj eshte edhe nene. Pamjet e dhunes jane shembull tmerresisht negativ per qindra mijera adoleshente e te rinj, te cileve, per shkak te deformimit mediatik, figurat e politikaneve te larte ju serviren si modele suksesi. Me pak fjale, reagim rrugaceror i nje personi me probleme psiqike.

  4. Nje shperfytyrim i terbuar dhe shizofrenik i lideres se partise se trete pasrlamentare eshte vertete apsurd ne vehte dhe shihet haptazi se kjo femer gjysme e terbuar nuk eshte e denje as te jete pastruese e Kuvendit.Eshte ironike dhe me apsurde arsyetimi i saje per kete sjellje shizofrenike e shkalles me te larte vete arsyetimi qe perpiqet ti beje duke u thirrur ne pergjakjen e deputetes kerrpaqi ne rremeujen e krijuar ne perpjekje per te qare kordonin e policise dhe per te depertua ne sallen e Kuvendit.Ku ishte kjo Monika me 21 Janar kur u derdhe gjaku rreke ne Bulevardin para kryeministrise ,gjaku i Aleks Nikes dhe tre protestuesve tjere te cilet u vrane nga plumbat e qeverise ku burri i saje ishte njeriu i dyte i asaj qeverier.As edhe nje fjale nuk u degjua nga goja e kesaj zagarice te terbuar.Po nje lendim i vogel ne dore dhe ca pika gjak i nje femre e cila me sigurinuk ndjen trishtim nga gjaku me te cilin ballafaqohet muaj per muaj e paska terbuar Moniken aq sa te shperfytyrohet ne nje buqe te terbuar .Me dhimbset Iliri , i cili nje Zot e din sa qizmja kepuca e pjata i ka kercite kokes. Po si mund te pranohet si udheheqese a lidere nje meqke e terbuar.Kjo mund te ndodhe vetem tek ne sepse ndryshe me te duhet te merren ekspertet e shendetit mendor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu