• |
ide | kryesore

Rovena Gashi del e humbur përballë Arta Markut, gjykata i rrëzon padinë

Lajme, Të fundit


Padia e prokurores Rovena Gashi kundër shefes së saj të re, Arta Markut nuk u pranua nga Gjykata Administrative. Gashi pretendoi se shkarkimi i saj si Shefe e Sektorit të Dekriminalizimit ishte i pabazuar në ligj dhe për këtë iu drejtua me një padi gjykatës.

Por padia e Gashit është rrëzuar duke e lënë tashmë përfundimisht prokurore të thjeshtë në Prokurorinë e Përgjithshme.

Largimi i çiftit Gashi-Gina dy bashkëshortët që u shkarkuan nga Arta Marku o shoqërua me padinë e këtyre të dyve për Prokuroren e re të Përgjithshme të Përkohshme.


7 Comments

  1. Kjo fare Rovena Gashi nuk eshte pezulluar nga puna.
    Ne te ashtuquajturin sistem demokratik eshte e drejta e liderit te zgjedhe stafin, (bashkepuntoret) e tij.
    Lind pyetja, per cfare ankohet kjo mender prokurore!?

  2. Kjo administrata e kesaj qeverie duket sikur ka frike te te spastroje dhe heqi nga puna te gjithe shefat dhe drejtoret qe jane te punesuar per hir te partise apo per hire te “kazanit”.

    Problemet nuk mbarojne per drejtuesit e ri po qe se nuk spastruan stafin drejtues te vjeter..

  3. Nuk eshte rrezuar kerkese padia. Eshte rrezuar kerkesa paraprake per marrjen e mases se pezullimit te urdherit te kryeprokurores. Kerkese padia do te gjykohet ne themel me dt.31.01.2017 ora 13 e 30 nga i njejti gjykates.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *