• |
ide | kryesore

SKANDAL/ Kampionia e botës, Romela Begaj del pozitive me doping

Lajme, Të fundit


Lajmet e fundit që vijnë nga Federata Shqiptare e Peshëngritjes janë tronditëse. Romela Begaj, e cila vetëm një muaj më parë u shpall kampione bote, ka rezultuar pozitive me doping.

Peshëngritësja shqiptare bëri një paraqitje dinjitoze në Botërorin që u zhvilluan në SHBA më dhjetor të ku shënoi emrin me germa të arta në historinë e botës dhe atë shqiptare. Në stilin e shkëputjes ajo u rendit e para duke fituar medalje ari.

Kjo është hera e dytë që Romela Begaj rezulton pozitive në testet antidoping, pas asaj të viti 2014.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *