• |
ide | kryesore

Lezha dhe Shëngjini zgjohen të mbuluar nga dëbora (Foto)

Lajme, Të funditQë prej mbrëmjes së djeshme qarku i Lezhës dhe jo vetëm, u përfshi nga reshjet e borës. Pavarësisht lajmërimeve të sinoptikanëve, përveç zonave malore, dëborë ra dhe në zonat më të ulëta, siç është Shëngjini.

Zona bregdetare u mbulua nga petku i dëborës, ashtu siç e dëshmojnë këto foto. Theksojmë faktin se kjo është një dukuri e rrallë për bregdetin e Lezhës. Po ashtu, edhe brenda në qytetin e Lezhës ka rënë borë.

Sinoptikanët thanë se rreth 90 % e territorit shqiptar do të mbulohej nga bora, ndërkohë që nuk përjashtohet as Tirana.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *