• |
ide | kryesore

Sulmi mbi Siri/ Flet presidenti, Ilir Meta: Jemi në krah të aleatëve, mbeshtesim vendoshmërinë e Trump

Lajme, Të fundit

Presidenti i republikës, Ilir Meta ka reaguar lidhur me sulmin që ndërmori SHBA dhe aletet e saj në Siri, kundër regjimit të Asad. Përmes një deklarate për mediat, Meta ka mbështetur sulmin.


Mbeshtesim nderhyrjen ushtarake te SHBA, Frances e Britanise ndaj arsenalit kimik te regjimit kriminal te Asadit. Jemi ne krah te aleateve tane dhe mbeshtesim vendosmerine e Presidentit Trump ne mbrojtje te jeteve te njerezve, te te drejtave te njeriut dhe te cdo veprimi i cili jo vetem ndeshkon akte barbare por krijon me shume siguri dhe stabilitet ne mbare boten.” – shprehet Meta.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu