• |
ide | kryesore

Kryeministri izraelit: Irani kapërceu vijën e kuqe

Planet

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu tha sot se sulmet ajrore të Izraelit ndaj zonave të Iranit në Siri, “ishin të përshtatshme, sepse Irani kapërceu vijën e kuqe”. 

Në një videomesazh për qyetarët, Netanyahu tha se “Izraeli ka kryer një sulm shumë të gjerë ndaj objektivave iraniane në Siri”. 


Në 24 orët e fundit janë zhvilluar sulme mes ushtrisë iraniane dhe izraelite në Siri, të cilat kanë ndodhur vetëm pak kohë pasi SHBA ka dal nga marrëveshja bërthamore iraniane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu