• |
ide | kryesore

VIDEO/ A është ky autogoli më i bukur që keni parë?

SportAutogolat janë gjithmonë të bukur për tu parë. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për ata që shënojnë në portën e tyre. Gjithesi disa autogola janë të veçantë. I tillë ishte ai i sulmuesit të Sparta Roterdam, Stijn Spearings, në ndeshjen vendimtare në playoff kundër Dordrecht.

22-vjeçari u përpoq të largonte topin me gjithë forcën e tij nga lojtari kundërshtar, por realizoi një supergol… fatkeqësisht në portën e tij.

Autogoli i Spearings u shënua një minutë para fundit të ndeshjes, kur rezultati ishte 0-1 për Spartën, por Dordrecht nuk e mbajti dot rezultatin dhe Sparta arriti të realizonte sërish golin e fitores me Robert Muhren në kohën shtesë.

https://www.youtube.com/watch?v=c5O9M5-bxm4Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *