• |
ide | kryesore

Kush është gazetari që intervistoi skafistin 51 vjeçar, Albert Veliun

Lajme, Të funditPartia Demokratike nuk e bëri të ditur emrin e gazetarit që ka bërë përgjimin, por ai që intervistoi Albert Veliun dhe intervista e publikua nga PD, është Jetmir Olldashi.

Top Channel i kërkoi një intervistë kolegut, por pas disa hezitimeve ai refuzoi të fliste. Megjithate nuk e mohoi te ishte autori i intervistes

Po kush është gazetari Jetmir Olldashi. Ai ka një eksperiencë të gjatë si gazetar.

Jetmir Olldashi, aktualisht administron portalin online “Boldnews”, si dhe është pjesë stafit të emisionit “Ajsberg” që drejtohet nga gazetari Artur Çani. Ndërsa më herët ka qenë pjesë e stafit të emisionit “Të Paekzpozuarit” të Ylli Rakipit gjatë kohës kur emisioni transmetohej në “Ora News”. Kolegët e tij thonë se më herët, ka punuar edhe pranë Autoritetit të Mediave Audiovizuale.

Partia Demokratike u kujdes ta shmangte emrin dhe fytyrën e tij gjatë transmetimit të intervistës me Albert Veliun, por kolegët që e njohin e identifikuan nga zëri dhe ai vetë nëpërmjet telefonit e konfirmoi se është autori i kësaj interviste, por ende mbetet mister kush është gazetari që sipas Enkelejd Alibeajt, realizoi përgjimin./tch/3 Comments

 1. rama me shoke te mos mirret me personat qe denancuan personin qe nuk vuanta denimin si trafikant drode .po pa pike turpi merren me denancuasit :

 2. andi,baze,muqiverc nano,mingjozi,vasjari,lubonja,dy nazarkot,anila basha,fevziu,artan hogja i news 24 jan plehu ne kazanin rama.keta si thot erionka griselda velija e edvinka rama punojn.lubonja e andi bejn se jan te pa varur por ne fund te gjdo bisede luajn rolin e zheleve te rames,mos te fkas per morrat qe i rrin dit e nat ne leshin e negmijes baze,nazarkot,muq nano,vangjeli,mingjozi ,vasjari etj.keta nuk bejn hulumtimi ,keta lexojn qfare thot frroku,doshi e rama.

 3. ubububu
  DITE TE VESHTIRA DO TE VIJNE PER TY TANI ORE GAZETAR
  DO MALLKOSH VETEN CDO DITE DHE CDO NATE PSE U PERFSHIVE NE KETE AFERE
  URO ZOTIN TE MOS TE TE FUSIN BRENDA SE DO TE PERDHUNOJNE CDO DITE .
  MENGJES DREK DARKE , PARA DHE PAS BUKE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *