• |
ide | kryesore

“Kush e bëri përgjimin? Nuk e di”, teatri i dëshmitarit dhe gazetarit Jetmir Olldashi gjatë intervistës (VIDEO)

Lajme, Të funditGazetari Jetmir Olldashi pranoi publikisht se ishte autori i investigimit për përfshirjen e vëllait të Fatmir Xhafajt, Agronit në trafik droge. Politizimi i çështjes, rëndësia që mbart një skandal i përmasave të tilla dhe mohimi i përgjimit nga Xhafajt e ka vendosur vetë investigimin në lupën e mediave, që janë marrë me çdo detaj, kontradiktë apo pikë të dyshimtë të tij.

Kështu një moment i paqartë gjatë intervistës së realizuar nga gazetari Jetmir Olldashi me skafistin Albert Veliu, është ai kur gazetari, që ka bërë vetë investigimin, e pyet dëshmitarin, se kush e bëri përgjimin, nëse ka filmime të tjera, si u bë përgjimi etj.

Mbetet e paqartë se pse duhej futur si pykë kjo lojë teatrale mes gazetarit dhe dëshmitarit në mes të intervistës që u transmetua për të gjitha mediat nga selia e PD-së. Misteri i gjenezës së skandalit nxiti, për disa ditë, teoritë konspirative për mënyrën si u realizua investigimi, kush e gjeti dëshmitarin se nga doli përgjimi etj.

Video më poshtë:

Në këtë aventurën tënde që thua se e provove e bëre, ke bërë filmime të tjera?
Filmime të tjera unë s’kam bërë, filmime të tjera. Filmimet i ka bërë vetë Agroni, nuk i kam bërë unë dhe aty janë.

Si i ka bërë?
Po ku di gjë unë si i ka bërë, me dashje, pa dashje, i di Agroni, jo unë.

Po ti thua që Agroni ka përgjuar veten?
Po normale, ku di unë ça i është vënë Agronit dhe akuzon Andonin në anën tjetër. Ato të gjitha janë gjëra që janë fakte reale, si zëri që ne kemi folur. Gjithmonë e ha një fukara, nuk e ha një i pasur.

Po ti vetë kur e kujtove bisedën, kur pe këto video përgjimet e kujtove bisedën?
Po normale. Kur unë e pash te djali, te lokali të gjitha këto foljet që u bënë, doli. Të gjitha thëniet që ne kemi bërë, thashë çne këto përgjime ne?!

Domethënë, ti mendon që Agronin e kanë përgjuar të tjerët?
Normale unë s’kam lidhje.

Nuk e ke përgjuar ti?
Secili ka mbrojtjen e tij ore. Ai tijën, unë timen, po nga ka ardhë kjo, e gjen Agroni, këto përgjime. Këto janë gjërat që po të them unë.

Gjatë deklaratës për mediat, gazetari Jetmir Olldashi pranoi se kjo ishte një çështje sensitive dhe tha se ka qenë vazhdimisht nën presion për skandalin e Agron Xhafajt, duke i kërkuar kolegëve t’i rezistojnë “presioneve që do të nisin sapo të largoheni nga kjo zyrë, nga shumë drejtime, për të goditur punën time dhe mua nëpërmjet shpifjeve, fyerjeve dhe të pavërtetave”.16 Comments

 1. Po ky gomar nuk e di qe do ta hedhin ne plehra vete Basha me shoke,koke turku. Te gjithe e kane mendjen dhe zemren tek ky hajvan qe i vesh kepucet mbrapsht.

 2. pse mos te tallen me kokat e krimit rama,xhafa,balla agroni e geroni.i nxorri si te ishin m.t qenefi i frrokve,ndokve,roshit e doshit ketu hyjn dhe mao LUU ce dun e VLLAHUTIN.aq m:t i nxorri e ben dhjerjen e stalinit rama te dal jasht vete kete her me pelena .e shtyri deklaroj jashteqitjen e stalin se i ka ber audios expertiz ne qenefin negjmije qe e ka marr nga blloku ne surrel.rama tashem esht kthyer ne fazen ku ka qen shizofren e psikopat me gjith spitalin psikiatrik ne kryeministri qe ka.

 3. prit kur dhjerja e stalinit rama te henen te shkepus ter internetin si erdogan,e kim il jung qe mos te transmetohet audio ne tv FAX news

   1. i pa emer un jetoj zek merkel dhe as palla nuk me ha as per bash e berish e lere ju krymbave te qenefit negjmije .rras i pa emer se sonte rama,frroket,doshi,roshi,tahiri,geroni,agroni,fatmuti e mutes tjer te kan mbush qenegin plot.populli ke per te ju perbuzuer per jet dhjeret e stalinit kryemutin ramaaaaaaaaaaaa.

   2. I Rruajn topet Rames keta hajdarmutajt e PD-se .Mendojne se me teater kukllash mund ta marrin pushtetin.Humbja e pushtetit per per klanin berishian dhe kliken politike ,kriminele e mediatike te tij ka qene dita e kiametit ankth i cili po vazhdon per ta duke u bere gjithnje e me i trishtueshem sepse as akuzat,etiketimet e intrigat qofshin audio apo video nuk po ju ndihmojne ,perkundrazi per dite e me shume po ju paksohen radhet.Nuk e kuptuan ende keta mjerane se shqiptaret nuk ju besojne ma broqkullave te tyre .

 4. O -xha -Bato-mos e vra mendjen se kete do e zhdukin shoket e Taulant Palles qe del dhe thote -inskenim-inskenim-sic llomotiterte dhe per Saje Qorrin Ne fakt ai nuk ka veshur kepucet se prapti po ashtu ju duket ju prapesirave te -Rivdekjes-qe e kthyet kete vend mbrapsh si ne vitet 1990-ten.

  1. i pa emer un jetoj zek merkel dhe as palla nuk me ha as per bash e berish e lere ju krymbave te qenefit negjmije .rras i pa emer se sonte rama,frroket,doshi,roshi,tahiri,geroni,agroni,fatmuti e mutes tjer te kan mbush qenegin plot.populli ke per te ju perbuzuer per jet dhjeret e stalinit kryemutin ramaaaaaaaaaaaa.

  2. amadeus aq thell te perdhunuan roshi me frroket,ndoken,doshin,shullazin,habilajt,geroni,agroni e tahiri sa ty te duken andi e shkullaku.jo o derr te perdhunuan shoket e dhjerjes se stalinit rama xhafa.ani vazhdo shit gojen si rama tek meta ne lalz ,nuk i mjaftoi palla e metes por edhe ngjalen i perbiu.

 5. Ju jeni mesuar me gazetare tip Lesi apo Baze apo Nazarko apo Fevziu apo…etj qe hane ate qe dhjesin,kurse ky rrota po e marrin ne qafe sepse e quan vehten gazetar,kur dihet qe ky eshte “ushtar i panjohur” .Ata kane harruar drurun dhe djegjen qe akoma dhe sot Gazidede i kujton akoma,jo me kete tartabiqe qe as vehten nuk e njeh.Ata mjelin cdo qelize,cdo krijese ,cdo fillese vetem qe te riprodhojne vjedhjen qe nuk ka te mbaruar.Kush e rruan per Xhafen apo per Gerdecin,per Fazllicin apo nanon,u harruan..duhen vjedhje te reja ….mjere atij qe i ha bytha dhe.

 6. Ku kërkon të dalë autori i këtij shkrimi me këto përpjekje për të përgojuar gazetarin e guximshëm që ka bërë investigimin ?
  Mos e ka hallin që kundër tij të ndërsejë me kërcënime gjithë mafien e drogës shqiptare ?
  Në momentin kur ky gazetar ka dalë hapur me emër e mbiemër e ka pranuar se ky investigim është bërë prej tij, nuk ka sepse të komentohen mënyrat e formulimit të pyetjeve për dëshmitarin.
  Qoftë dëshmitari e qoftë gazetari kanë luajtur me rrezikun e jetës së tyre pasi që nga oficerët lokalë të policisë e deri tek kryeministri kryeprokuror, i kanë kundër tyre.
  Gazetarin Jetmir Olldashi e mbështeti edhe organizata e gazetarëve shqiptare e nëse atij do ti preket një fije floku, jo vetëm organizatat botërore të gazetarëve, por edhe gjithë qeveritë demokratike të botës, do të dënojnë qeverinë shqiptare e bashkë me te, edhe gjithë lakejtë e qeverisë së narkotrafikut.
  Përse duheshka marë me cic-mice e me detaje për ngjarjen, kur faktet kanë dalë sheshit ?
  Ç’rëndësi ka se kush është dëshmitari e në ç’rrugë e ka bërë investigimin gazetari ?
  Do të viheshin në dyshim që të dy, nëse objekti i tyre, vëllai i ministrit të mbrendshëm, Agron, Geron apo Gon Xhafa, do të ishte një shqiptar “i ndershëm” që atij i paskan rënë në qafë kot.
  Investigimi ka zbuluar ate që fsheh qeveria Rama, se edhe ministri i dytë i saj i mbrendshëm, ka lidhje të afërta familjare me një bos të mafies së drogës, që ndonëse është dënuar edhe nga Gjykata e lartë e Kasacionit të Italisë me 7 vite e dy muaj burg, nuk ka bërë asnjë ditë burg.
  Nuk ka fare rëndësi se kush e ka bërë investigimin, e kanë bërë miqtë e Tahirit, e ka bërë opozita apo e ka bërë një gazetar i guximshëm. Rëndësi ka që në publik ka dalë e vërteta e strumbullari i këtij skandali, kryeministri, është ç’akorduar fare e po flet marrëzira për tu vetëmbrojtur.
  As ka nevojë fare që gazetarët të “investigojnë” Edi Ramën.
  Mjafton që të publikojnë gënjeshtrat flagrante të përditëshme të tij, për të kuptuar se ku qendron e keqja në Shqipëri.

 7. Hello there,
  My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to promote your website here at lapsi.al on our blog alychidesigns.com ?

  I am looking for people/businesses that would like to contribute promotional or helpful articles to our blog.

  If you are willing to post on our site, we would post an promotional link within the article as well as an (optional) author link.

  If you may be interested please let me know.

  Thanks,
  Aly

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *