• |
ide | kryesore

Mirela Kumbaro del pas Erion Veliajt nga komisioni, nuk flet për Teatrin

Lajme, Të fundit

Pas tensionit dhe kaosit që provokoi në mbledhjen e Komisionit të Medias, Erion Veliaj ka dalë jashtë pas presionit të deputetëve të opozitës. Por menjëherë pas tij, iku edhe Mirela Kumbaro, Ministrja e Kulturës.


Ajo ishte e ftuar në Komisionin e Kulturës dhe Medias për projektligjin që është përgatitur për tjetërsimin e pronës në Teatrin Kombëtar për kompaninë Fusha, që në këmbim të truallit merr përsipër të ndërtojë një teatër të ri.


4 Comments

  1. Vetedemaskohet Micali: minisrja nuk mbron dot ‘Mrekulline’, vec kodosh- xhambazi 99ç mund ta beje, I ziu, kujton se me rrenat kilometrike do ja arrije,
    sot qe cfaqja e bukur e rradhes, te shohim sa raunde do mbahet ne kembe me kellirime deri ne knockdown, NE kemi gurin e fundit: te ngujohemi ne teater , miq, prandaj kemi komoditetin ta marrim si komedi!
    Vo
    Personazhi lali Mortja (qe nga lindja, adoleshenca e tij), do perbeje nji burim te pashtershem….’sypeshkaqeni’ ai tjetri, ky eshte kueku se hyneret I ka te filmuara… (Si nofke, yhy sa me e ndyre se ‘uriahip’)
    Uroj nji jave te gezueshme!

  2. cte flase ajo e shkreta ? ajo tani po meson nderkohe qe gjerat ndodhin “live”. integritet dhe koerence. te ishin kaq te hapur menderisht keta te rilindjes kishin kerkuar njeher falje pastaj benin horrat modern. per te njejten arsye qe u bene te mos thone me fal dhe te ndreqin gabimin ashtu sic duhet njeher e mire, bien ne gracke vet se po per ate arsye te kundervihet dhe populli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu