• |
ide | kryesore

Zjarret në Grreqi/ Tsipras njofton 3 ditë zie: Situatë e patreguar, asgjë nuk do mbetet pa përgjigje

Lajme, Të fundit
tsipras.jpg

Athina po përballet me një nga rastet më të rrezikshme të zjarrit, që ka përfshirë lagje të tëra të kryeqytetit grek dhe ka djegur e shkatërruar shumë banesa.


Deri tani raportohen mbi 77 persona të vdekur, qindra të plagosur dhe po kaq të humbur, për të cilën nuk dihet asgjë ende.

Shumë vende të botës kanë shprehur solidaritertin dhe gatishmërinë e tyre për të ndihmuar Greqinë në përballimin e kësaj situate, ndërsa pak orë më parë ka reaguar edhe kryeministri Alexis Tsipras.


Ai ka njoftuar 3 ditë zie kombëtare për të humburit në tragjedi dhe ka bërë thirrje që njerëzit të mobilizohen e solidarizohen, për të përballuar këtë moment “të patreguar më parë për Greqinë”.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu