• |
ide | kryesore

Versioni tronditës/ 15 vjeçari që vrau shokun e vuri në sedër i ati: “qëlloje me thikë ose nuk je burrë”

Të fundit

Babai i autorit 15-vjeçar, i cili vrau një bashkëmoshatarin e tij mbrëmjen e së mërkurës në Fushë Mamurras, është arrestuar. Një burim i policisë së Laçit tha për ABC News
që Xhevdet Xhecuka dyshohet se ka nxitur krimin. Referuar dëshmisë së auto rit adoleshent, ai i ka thënë të birit, “merre thikën vrite, ose nuk je djalë”. Mbetet për t’u faktuar nga prokuroria nëse vërtet prindi ka luajtur një rol të tillë në ngjarjen e rëndë, ndërsa policia bëri arrestimin e tij menjëherë pas mori rrëmin
e djalit që sulmoi me thikë 14-vjeçarin.
Konikti mes tyre ka qenë i çastit dhe fillimisht, ata janë zënë me grushte me njëri-tjetrin, shumë pranë shtëpive. Kur më i madhi shkoi i mërzitur dhe i goditur me grusht në fytyrë, babai dyshohet se i tha: “Shko merr thikën dhe vrite”.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu