• |
ide | kryesore

Sherr për pronat, 38-vjeçari plagos me thikë babë e bir në Bulqizë

Lajme, Të fundit

Vullnet Muça , 38 vjeç, banues në fshatin Ostren i Madh, Bulqizë, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” , “Mbajtje e armëve të ftohta”, parashikuar nga nenet 88 e 279 të Kodit Penal.

Ky shtetas rreth orës 21.40 pas një konflikti për motive pronësie ka plagosur me armë të ftohtë thikë shtetasit Sh. M. 52 vjeç ,lindur e banues në fshatin Ostren i Mmadh, Bulqizë, duke i shkaktuar dëmtime të rënda në trup , i cili është dërguar me ambulancë në Spitalin Ushatrak Tiranë për shërbim më të specializuar, ndodhet në gjendje të rëndë .

Si dhe ka plagosur lehtë shetasin A. M. 16 vjeç, djalin e shtetasit SH.M, i cili pas mjekimit ka dalë nga spitali

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu