• |
ide | kryesore

Flet ish-polici Erzen Breçani: Çfarë më tha “kunati i Babales” për audio-përgjimin

Lajme, Të funditPasi iu përmend emri në dosjen e hetimit “Babalja”, ish-drejtuesi i policisë Erzen Breçani ka thyer heshtjen. I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News24”, Breçani pohoi faktin se ishte thirrur nga Prokuroria e Krimeve të Rënda pasi ishte përmendur në audio-përgjimin e publikuar nga PD, ku implikohet vëllai i Xhafajt në pazare droge. Sipas Erzen Breçanit, “Babalja” ishte për të përfituar azil politik, ndërsa shtoi se e kishte marrë në telefon kunati i “Babales” dhe i kishte kërkuar takim.

“Është e vërtetë që jam thirrur nga prokurori i Krimeve të Rënda për këtë ngjarje. Kam marrë një telefonatë para dy tre muajsh. Më është prezantuar një person si kunati i Babales. “Jam kunati i Babales” tha. ‘Dua të rrëfej për diçka që të flasim nga afër’, tha. Më tha; ‘dua dhe 4 mijë lekë borxh se skam ku të fle’. E pyeta se; ‘pse nuk shkon të flesh në shtëpinë tënde në Fier’. Ai përmendi edhe azilin politik. Unë i thash se nuk duhet të merrej me këtë çështje. Në prokurori jam thirrur dhe para një muajsh, nuk kisha folur me askënd. Pyeta prokurorin dhe i thash; pse e keni nxjerr këtë, se unë e njoh hetimin”, – tha Breçani.4 Comments

  1. berqani delja me e re e rrilindjes.si e futen ne kurt edvin geron alizoti ne kurth e nuk e kuptoi.para i kishte kerkuar.

    1. o ari kari ky Brecani është ai polici që i pati bërtit Tahirit para 2013 dhe tani rilindja don me u hakmarrë ndaj tij o kar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *