• |
ide | kryesore

Kreu i policisë së shtetit Ardi Veliu kthehet në dëshmitar për çështjen “Babalja”

Lajme, Të funditKa marrë sërish një tjetër rrjedhë skandali i quajtur “Babalja” që implikoi në një audio-përgjim Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Prokuroria e quajti të inskenuar bisedën telefonike mes Albert Veliut dhe Agron Xhafajt duke deklaruar se rolin e vëllait të Fatmir Xhafajt e kishte luajtur një person i quajtur Fredi Alizoti. Ky person, tashmë i arrestuar e pranoi edhe publikisht në seancën e verifikimit të masës së sigurisë se ka qenë ai që ka aktuar në emër të vëllait të ministrit pasi do të paguhej 100 mijë euro.

Por një tjetër version ka dhënë i regjistruar nga një kamer e fshehtë. Pamjet i ka publikuar deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji në emisionin “Opinion” ku Alizoti rrëfen se si i kishte bërë presion kreu i policisë së Shtetit, Ardi Veliu. Ky i fundit e kishte shoqëruar personalisht me makinë fierakun duke e provokuar nëse “ishte me ne, apo me ata”. Veliu, një njerëzit më të besuar të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj sipas dëshmitarit të prokurorisë i kishte pirë edhe një kafe para prokurorisë me Alizotin.

“Kam pirë një kafe para prokurorisë. Ky filloi të më blinte mendjen. Kupton? Unë skam gisht fare në këtë muhabet, i thashë. Thjesht i kam ndenjur nga prapa se e kam shok (për Babalen). Ti në daç besoje në daç mos e beso. Këto që po të them janë të vërteta. Provokime gjëra. Kupton ti? Me kë je? Me ne apo me këta? S’kam votuar ndonjëherë në jetën time i thashë” – thotë Alizoti në videon e regjistruar me kamer të fshehtë.

Çështja është se pas publikimit të kësaj videoje a do të merret në pyetje dhe ndoshta nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe drejtori i policisë së Shtetit Ardi Veliu për ndikim në mënyrë të paligjshme në një çështje të hapur? ©LAPSI.al18 Comments

  1. arti te ka hyr ngjal si rames ne lalz tek meta apo kar te alizoti apo mos pall te rraja.ndryshe nuk je kaq debil.

 1. qfar muti sterk muti sa rama i xhat dhe pa tru fare si edvini ky veliu.shifni tv heshtje totale nga ora news,abc,news 24,top news,report tv, per videon e alibaba zotit me 4000 mi hajdutet e ridhjerjes vetem FOX NEWS pasqyron juvelin e rames dhe erzen breqanit alizot baben me 4000 hajdut.

 2. Kaseta eshte fallco ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  hhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 3. Gjunaf vërtetë, shume gjunaf per shpellaro-komentuesit e gjore. Perpeliten ne agoni, me shpresën se dicka do ndryshoje, se ndoshta ndoshta Zoti ja shtyn edhe per ca kohe eksodin e madh drejt shpellave nga e cila dolen 28 vite me pare. I shef keshtu duke u qurravitur e duke shfryre mllef, te shpërfytyruar nga halli i madh qe i ka zene… Ai, i madhi dhe i adhuruari i tyre, po përkulet avash avash e po rrëzohet… E keta qyqare sbejne dot asgje…. Mbahuni o qyqare e mos e leshoni veten. Me mire nje fund i dhimbshem sesa nje dhimbje pa fund…
  Pershendes kryeintelektualin e PD, Arin. Ai eshte njeshi i PD oer momentin.

  1. He tani, pranoje qe brenda vetes e ke nje dyshim qe po ta grryen shpirtin qe edhe kjo përpjekje e Tanga-grisurit SaliAnus ska per tju nxjerre gje… Tregohu i sinqerte e thuaje qe po vuan deri sa te mbaroje e gjitha kjo… ? ? ?

 4. ne tani besojme se partia socialiste esshte mjeshtre per te manipuluar provat duke krijuar aktore dhe duke i blere pasi disponojne shume leke nga droga . keshtu si bene dhe me xhiselen duke e fundosur me tej ate po kjo xhisele duhet te mbaje perdjegjesi dhe per oficerin ne arati duke i shkatarruar karieren se vetem denoncoi me fjalet e asaj

 5. ta tha mire ai mustafa nano, do futesh n burg e sdo e shikosh me driten e diellit o i mjer me keto qe nxjerr qe i punon gjith diten ne zyre e vjen e na i servir si te vertet, ste vjen turp ste vjen

 6. une jam ing. informatike e kuptoj qe aty ka mbivendosje sepse mjafton te degjosh vidion edhe e kupton qe zeri i atij qe eshte rregjistruar eshte ndryshuar…

 7. po ardi veliu me taulant ballen ca lidhje kishin ktu apo hajde meq po sulmojme xhafen ti perfshim dhe keta hahaha o salianj ik se le nam o i shkret

 8. Greetings! Invite to SourcingIC.com!!

  We are Hong Kong supplier of the adhering to IC brand names for 15 years:

  TOSHIBA
  ALTERA
  ANALOG DEVICES
  TEXAS INSTRUMENTS
  ST
  FAIRCHILD
  ATMEL
  XILINX
  INTEGRATED CIRCUIT
  SAMSUNG
  ADAGE
  NEC
  NXP
  ON SEMI
  PHILIPS
  FREESCALE
  INFINEON
  INTERSIL
  DIRECT INNOVATION
  MOTOROLA

  I recognize you may require to discover ICs.

  The major objective for us is sourcing ICs. As you recognize more than 99% ICs available in this earth might be found in China, but it is time-costly to find or send questions to countless distributors or agencies one at a time to locate who obtained stocks and get great quote!

  Action 1: Skype or email our colleague: [email protected]
  Step 2: Inform us part number as well as the amount or various other demands
  Step 3: I will certainly source from vendors as well as our teammate will certainly choose the reputable distributor to estimate

  Tip 4: Our seasoned IC technicans will certainly evaluate the ICs to validate they are genius and functioning well

  Tip 5: Well packed and shipped

  Repayment Approach:
  Paypal/ Western Uniuon/ TT

  See you!

  Ideal Regards,
  Sourcing IC

  To supply every rare ICs

  Firm Background:

  Souring IC Ltd is a Hong Kong based firm with China workplaces in different provinces. We supply a large range of electronic elements, concentrated on IC including Audio IC, Power Administration IC, Customer Electronic IC, etc. Our purpose is to supply any components which are hard to be sourced in the electronic market, particularly the one discountinued by factories. With the aid of most current A.I system as well as the elite colleagues we possessed, we have the ability to source every ICs that is not commonly made use of by the co-operation with thousands factories and also agencies in China. We are able to give one of the most affordable price without MOQ.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *