• |
ide | kryesore

Fermë kanabisi dhe armë, arrestohen 4 të rinj shqiptarë në Britani

Lajme, Të fundit

Policia britanike ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë, pasi u kapën me armë dhe drogë. Identiteti i tyre nuk bëhet me dije ende. Mediat britanike raportojnë se policia e OlbBury i gjeti disa armë dhe rreth 1 mijë rrënjë kanabis. Ferma u zbulua pas një informacioni se disa persona që po tentonin të futeshin me furgon në qendrën industriale Granada Trading Estate. Aktualisht të rinjtë shqiptarë po mbahen në një qendër emigrantësh në Kent. Ata kën hyrë ilegalisht në Britaninë e Madhe.

©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu