• |
ide | kryesore

Laboratori i heroinës në Has, mes të arrestuarve edhe një shofer i zjarrfikëses në Shkodër

Lajme, Të funditNjë prej 5 personave të arrestuar në Has për laboratorin e heroinës është shtetasi Bisho Çela. Ai punon prej 26 vitesh si shofer i shërbimit zjarrfikës në Shkodër. Gjatë këtij operacioni, ku janë përfshirë shërbimet gjermane dhe DEA amerikane, u kapën më shumë se 100 kg drogë e dyshuar heroinë, e cila është sekuestruar nga policia.

4 të arrestuarit e tjerë: V. B;  XH. SH; M. SH; A. SH.

Mësohet se operacioni po vijon ende. Deri më tani s’ka një reagim zyrtar nga Policia e Shtetit. Lapsi.al ka sjell foto ekskluzive nga vendi ku ishte fshehur laboratori.

©LAPSI.al1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *