• |
ide | kryesore

Pastrimi nga bixhozi/ Rama: Do bllokoj edhe faqet online të basteve nga jashtë!

Lajme, Të fundit

Pas 1 Janarit, industria e basteve do t’i rikthehet mënyrave të kohës së komunizmit, të paktën nëse Edi Rama do të bëjë atë që thotë. Nga Kamza, ku i foli të rinjve që morën kartën e anëtarësimit në Partinë Socialiste, Rama tha se do të shpallë të paligjshme edhe faqet e internetit, ku luhen bastet online.

“68% e lojtarëve sipas statistikave e fillojnë këtë rrugë në moshën nga 10-16 vjeç. Parafytyro nënat që bëjnë gjithçka për të rritur fëmijët dhe fëmijët iu kthehen në të sëmurë të lojërave të fatit.

Ndryshe nga çfarë flitet, më thanë që kanë organizuar protestë lojtarët e fatit, nuk i organizojnë këta, janë ata që i organizojnë lojërat e fatit.
E mbështet edhe opozita duke hedhur baltë kur thotë se vëllai im do mbajë një…. të paktën në këtë rast Taulantin nuk e kanë përmend.

E vërteta është që do të mbyllen të gjitha, por ne kemi ngritur një grup ekspertësh që të bllokojnë edhe bastet që janë jashtë, se sot luhet nëpër telefona në kartat e kreditit, janë miliona e miliona që i merr lumi” tha Rama.

10 Comments

  1. qelbi rama te mbyll nji her bythen qe mos ti hyjn pallat e frrokve,ndokve,rrajave,roshve e doshve dhe ngjala e metes pastaj te mbyth qenefin negjmije ku levrojn gerona,olsa,balla ,pkerdhin ndrea,pastaj oralen qenef te tijen.po ky vet i ka hapur se paku 4000 sosh,tani ben babalen.

  2. Ndoqa “intervisten” alla Arjan Çani që bëri me Ramën në emisionin “Zonë e lirë”.
    Pamvarësisht se nuk më pëlqen mungesa e seriozitetit të këtij gazetari që duket sikur çdo gjë e trajton me humor, në këtë përballje me Ramën, ai e gjeti mënyrën për ta zhveshur plotësisht në publik, sa i takon marrëzive të tija, njëlloj siç është parë në fotot e publikuara nudo.

  3. Portalet jashte nuk i bllokon dot vecse po i vure filtra tek akepi..por mund thjesht te transferohen apo te kalojne ne zgjidhje teknologjike qe ky piktori as nuk i imagjinon..Kahec perpara bota, vetem Rama do te shkoje mbrapa tek Barba Koleka…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu