• |
ide | kryesore

Plas gallata/ Humori i zi me ndryshimin e kryepolicit nga Xhafa tek Lleshi (grafikat)

Arkiva, Planet, Të fundit

Krijuesi i angazhuar Avni Delvina i cili i ka prodhuar shume meme ne kufijte e sakrkazmës për shembjen e teatrit, te shkuarën hoxhiste, parlamentin e kriminalizuar dhe sorosin i ka kushtuar disa punime edhe ndryshimit me te fundit ne ministrinë e Brendëshme. Lapsi.al po sjell disa nga më të spikatuarat që gjenden në faqen e tij në facebook

L’image contient peut-être : 1 personne

Grafike nga cikli “Pirrua i ministrise se brendeshme dhe tjegulla ne çaçke te kokes”
Pirrua i Ministrise thote qe une largohem me deshiren time, etj etj. Kemi korrur fitore ne luften kunder krimit e korrupsionit e futja pordhes…Thuaje cope o Pirro : Mua me rane me tjegull ne çaçke te kokes nje soj si Pirros se Epirit !
Ne grafike, busti i Pirros se ministrise eshte ndertuar me bustin e Pirros se Epirit qe ndodhet ne Firence, si dhe i eshte shtuar nje tjegull qe ja ka nda koken m’dysh

Ministri jone i ri i brendshem qe je ne qiell,
u shenjterofte emri yt,
ardhshin arrestime te shumta, 
dhe u befte vullnesa e ambasadorit Lu,
si ne Tirane edhe neper rrethe, edhe ne Amerike,
Arrestimin e Durresit na e jep qysh sot,
na e fal budallalikun tone,
ashtu sic i falim ne hajdutet tane,
e mos na ler te biem ne depresion,
por na jep pak gezim …. Amen !

L’image contient peut-être : 1 personne

Ministrin  eri e ka prezantuar tek Rama, Ismail Kadare

 

 

L’image contient peut-être : une personne ou plus et nuage

A mendoni ju se kjo grafike, ose nje bust i Skenderbeut i veshur si polic i larte, i vendosur prane ministrise se brendeshme, mund te permiresoje imazhin e degraduar te policise …

L’image contient peut-être : 1 personne, sourit, assis

Nga nje popull qe revoltohet vetem kur i thyen pasqyren e makines nuk duhet pasur kurre frike

L’image contient peut-être : 3 personnes, personnes souriantes, personnes debout, barbe et plein air

Grafike nga cikli “Situate e tensionuar ne bulevard”
Enveri merr vesh qe ne ish komitetin qendror paskan zyra te persekutuarit dhe antikomunistet…Ai terbohet dhe cohet prej andej dhe fillon proteston ne bulevard, ne nje moment delikat, ku aty prane eshte dhe nje mbledhje e rendesishme me nderkombetaret per te drejtat e njeriut ne vende pa te drejta…Ai fillon dhe i shan te persekutuarit me nene e me babe, etj….Per fat, del kryetari i parlamentit se bashku me ministrin e brendshem dhe duke e marre me te mira e frenojne, dhe imazhi i Shqiperise del i pademtuar….Ata e qetesojne dhe i thone se sa te mbaroi mbledhja do ta plotesojme deshiren tende o komandant,

L’image contient peut-être : texte

Grafike nga cikli “Pa fjale”

Atdheun tone do ta zmadhojme se kemi gjetur keta idiotet – Alexis Tsipras

3 Comments

  1. Pu pu pu sa punë e madhe ju hap policisë së Leshit.
    Do të bredhë tani në gjithë Shqipërinë për të mbledhur gjobat nga mijrat e shpifjeve të qytetarëve për sukseset e mëdha të fanarit ndriçues të socializmit drogist në botë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu