• |
ide | kryesore

Jep dorëheqjen zv.ministri i Arsimit: Nuk pajtohem me modelin e punës në Ministri

Lajme, Të fundit

Vetëm dy javë pas marrjes së detyrës, zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka dha dorëheqjen.


Ai u emërua në këtë detyrë më 31 tetor, ndërsa zëvendësoi Ervin Demon.


Muka e ka dorëzuar dorehëqjen e tij kryeministrit Edi Rama, ku shpreht se:

“I nderuar z. Kryeministër,

Për arsye etike, morale dhe profesionale, dhe të papajtueshmërisë që unë kam në modelin e punës të aplikuar në Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ju paraqes dorëheqjen time të parevokueshme nga posti i zëvendës ministrit të Arsimit, Sportit dhe Rinisë.” 

Dy javë më parë, Muka u emërua në këtë post nga Kryeministri Rama, pas denoncimit që ai bërë për plagjiaturën e ish-zv/ministrit Ervin Demo.

13 Comments

 1. Nuk e perballoje dot perbaltjen qe i bene kur pranoj detyren te gjithe skifteret e PD duke e quajtur e bleu rama dhe kete,dhe ky nje maskara qenka,tani te gjithe ata qe e beshtyne do ta lepine prap,shume i zgjuar ky djal per dy jave kuptoje si funksonon nje administrate shtetrore

  1. @I paemer hahahaha o rrote kari, nuk ka dhënë dorëheqje se nuk i pëlqyen kritikat e PD po sepse e shikoi nga afër se çfarë llumi është kjo qeverisje që vjen era mut.

  1. Pallosh je ti dhe njerzit si puna jote!
   Te jesh shqiptar nuk dmth ti jesh i “mençur” e pa dinjitet si ti, por si z.Muka! Sahanlëpirës i ndyre e pa nder!

 2. Nuk i perballoi dot pordhet e -Nafije-Nikolles ky shoku ma pantallona prej doku prandaj iku se ajo eshte mesuar te beje zullume ne ate ministri.

 3. IKU,,,,,po more kush eshte me te drejten, qe kerko te punoi per vendin, kur shikon llumin e qelbesirave te kazanit rilindas qe punojne ne menyre mafioze e abstrakte, per kete qe nuk i njeh keto maskaralleqe rilindase, ka bere shume mire, e mandej te dije se c;jane keta te rilindjes qe deshen ta joshesin per korruptim. Edhe une e kam kritikuar qe pranoi oferte nga mashtruesi, por dliresia e tije prej cunaku ra ne kurthin e maskarait, por e kuptoi shpejt se ate deshen ta shfrytezojne per opinion politik, sepse punet e tjera i bejne qelbesirat.

 4. Gjyhah i madh per shqiperine dhe te ardhmen e shqiperise…
  Dorheqja e Taulantit tregon qe djalli qe mbolli PD me Saliun ne krye i ka rrenjet shume thelle ne shqiperi.
  Politikanet shqiptar nuk duan veting ne arsim sepse humbasim diplomat e veta. Duhen vite dhe breza te tera te spastrohen parazitet. Taulanti suksese ne vazhdim, yll si ty nuk gjenden ne AL.

 5. Vetem nje pyetje per kete djalin e ri. Minimalisht cdo punonjesi ne administraten qendrore i duhen jo me pak se nje muaj te mesoje emrat e stafit dhe zyrat si jane te vendosura perfshire edhe koridoret, po si ka mundesi qe ti mer djale shkencetar ala pa e bo sefte dhe doreheqjen?? Mos u befsha paragjykues dhe pa dashur te marr neper goje askend me duket me shume pune aventurieri sesa elite titullaresh. Uroj te jem une i gabuar por mbani mend njerez kategoria e ketij djali diku diku dalin si puna e atij Shqiptarit Shkreli ne Amerike ……………

 6. Është tmeruar i gjori djalë që shkoi me ëndrat e tij për të luftuar në përmirësimin e sistemit të arsimit të lartë, e gjeti në ministri të gjithë me diplloma të blera.

 7. Skifteret ne rradhe kusht ta lepije i pari beshtymen qe hodhen per kete cunak qe nuk i kishte thene njeri pune e mbare.tani turruni te lepini

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu