• |
ide | kryesore

Lajthit sërish Erion Veliaj, i krahason protestuesit e Unazës me pushtuesit fashistë

Lajme, Të fundit

Pasi i etiketoi si ‘shpellarë’ protestuesit te zona e Astirit, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, rrëshqet në një tjetër deklaratë të rëndë. Sot gjatë fjalës së mbajtur në ceremoninë e përkujtimit të clirimit të kryeqytetit, Veliaj i krahasoi protestuesit me pushtuesit fashistë.

“Hera e parafundit që u dogjën goma në derën e Bashkisë së Tiranës ishte 17 nëntor 1944, kur trupat që po largoheshin dogjën qytetin dhe shkaktuan dëmet e fundit që mund t’i bënin Tiranës. Hera e fundit që u dogjën goma para Bashkisë së Tiranës ishte pardje, pas 74 vitesh, jo nga armiku, jo nga pushtuesi, jo nga zaptuesi, por nga ne vetë. Ndaj them se ky është një moment reflektimi. Jemi pjesë e NATO-s, gjasat që dikush të na pushtojë, të na pengojë, të na sabotojë janë shumë të vogla nga të huajt, por vetë mund ta bëjmë. Ne sot e kemi në dorë edhe të mirën edhe të keqen, e kemi në dorë edhe ta shkatërrojmë edhe ta ndërtojmë Tiranën; edhe t’i vëmë zjarrin Tiranës, edhe ta bëjmë lule Tiranën; edhe të modernizohemi, edhe të bëjmë hapa mbrapa”, deklaroi ai.

12 Comments

 1. nuk kane rrenje dhe as te arrdhme ketu tha plehu,vete nga vjen ? shpellare cdo te thote kjo fjale. As iliret as dardanet as arberit nuk jetonin ne shpella as kasolleme balte por ne KULLA guri. ky meriton …..

 2. ””’ jo nga armiku, jo nga pushtuesi, jo nga zaptuesi, por nga ne vetë.””

  Te qifsha motren Bushati.. se po genjen….

  Ne asnje rresht , ne asnje fraze.. nuk krahasohen banoret protestues me ‘ PUSHTUESIT FASHISTE’ …

  Por ti si nje qenie pa skelet , ku cdo qelize jotja rrezaton ligesi.. vetem genjen, genjen, genjen..

  Edhe nje here o Bushat & Shkurdhak kurva ,,,, MOS I HIDH BENZINE ZJARRIT se do te vijme tju djegim te gjalle neper shpiat tuaja.

  Ptu qelbesire.

 3. O komentues kelysh komunist (ora 13.51), po te shihesh ne pasqyre nuk do te gjesh reflektimin tend, por draprin dhe cekanin e Nenes Parti dhe lalierin qe po ta fut draprin nga pas!

 4. Sa here te kam thene o autki mos shkruaj pa pire ilacet se ja fut kot. Lexoje mire, ai aludon qe protestuesit jane me keq se pushtuesit, sepse asnje pushtues nuk ka bere ate qe bene protestuesit

 5. Cohuni te majte e te djathe mbeshtesni kauzen jo vetem te banoreve por kauzen te gjithe Shqipetareve qe poshterohen keshtu me perbuzje nga te zgjedhurit e tyre. Nuk meritojme kete perfaqesim, tallje, harbuteri kur i zgjedhuri nga ne na etiketon si fashiste pushtues . Bashkohuni me ne se e keqja do na preke te gjitheve ….

 6. Kete djegjen e gomave qe pushtuesi e paska bere para bashkise, qe e dikerka ky enderrak, e krijues ise pa vertrtes, e paskan bere pushtuesit, e fashistet,,,,, me kete ky tregon qe ata po protestonin se po peziheshin nga vendi,, Cfare intriganti, e enderrimtari proverbcial qe eshte ky kelysh banditesh, dhe keshtu si ata quan qytetaret qe do ti marre pronen e ti prishe shtepite, por aka me pushtues se jeni ju, ti, e kopeja e sektit qe cdo pellembe toke doni ti merrni para. Cfardo mire qe e shet se e ke bere per tiranen, e ke patur fitimin ne cdo investim, pa le te mos themi, qe te na besh shumen e taksave qe mbledh e si ishpenzon, mbasi i ke shtuar e rritur ato. Ti je nje hibrid qe s;ke lidhje me tironcit, e qytetaret, por me lidhjet mafize, hajdute e marijuane , bashke me qelbesirat e kazanit te sektit dhe perzieresi psikopat qe ju ve ne rrjesht si cobani delet. Jeni pa dinjitet.

 7. ky erjoni eshte idiot apo ben vete, me vjen keq per nivelin intelektual qe paska duke bere krahasime te tilla. Justifikimi i vetem – qenka ne nivel te larte stresi dhe frike.

 8. Ti qe shave drejtusin e portalit ma merr mendja se je nje qe rrin poshte shtepse ne surrel ne vend te qenit,te kuptova nga shprehja (turp,turp ,turp) njesoj me shprehjen (genjen, genjen, ,,,,,,,,) .ti e din se bushati eshte i majte por i ka ardhe ne maj te hundes sa per shpellare apo fashist shprehje te perdorura nga Lali E,,,, kur erdhen keta shpellar ne tirane i mesuan si te lahen si te jetojne si te ndertujne si te ushqehen etj etj, pasi tironsi jane shum te mire por po e prishin ata te frymes se urrejtjes veri jug urrejtje dhe fryme e shperndare nga qarqe te caktuara soros grekos sllavos e te gjith keta me os qe urrejne kete popuull qe nuk eshte i varfer nga vedi ku jetojne por te varfer nga mendja e nuk din te kerkojne te prtestojne etj etj .

 9. Ka mundësi me më tregue për çfarë çlirimi të Tiranës flitet kur dihet që u shporren nazistët gjerman dhe u zavendësuen me nga egërsinat komuniste shqiptare???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu