• |
ide | kryesore

“Shtëpitë s’do prishen”, Berisha i nxjerr VIDEO-n Ramës: Pafytyrësi

Lajme, Të fundit
edi-rama-sali-berisha.jpg

Sali Berisha publikoi një video në Facebook, ku duket Edi Rama në fushatë teksa thotë se shtëpitë e banorëve të Tiranës nuk do të prishen, edhe nëse nuk kanë legalizimin, pasi janë ndërtuara me para gjaku.

Sipas Berishës, kryeministri në kohën kur i duheshin votat ai i mbronte shtëpitë, por shton se Edi Ramës tani i duhen paratë e drogës dhe nuk e ka mendjen tek qytetarët, duke iu referuar prishjes së planifikuar të banesave tek zona e Astirit, ku do të fillojnë punimet për Unazën e Re.

“Dyfytyresia eshte pafytyresi!. Kur i duheshin votat Kallam Deshtakut shtepite nuk prishen. Tani i duhen parate e droges rrafshohen mbare! Sb”, shkruan Berisha.

“Kjo çështje është njësoj si gjithë të tjerët. Ne e kemi marrë angazhimin do të  bëjmë  një proces serioz, ta mbyllim këtë histori se nuk është puna e legalizimit në kuptimin që mos të prishet shtëpia. Se shtëpitë nuk prishen gjithsesi. Puna është që ato janë kapitale të vdekura. Se janë investime të bërë me kursime me gjak”, shprehej Rama.

18 Comments

 1. Sipas Sali shpelles Tiranen duhet t’a bejme si Vicidoli.
  Po mire mor Sali kafsha mos disiplinimi i trafikut te qytetit sa aksidente dhe viktima te pafajshme mer?
  Ku qendron e keqja e ndertimit te unazes qe edhe ne se ka shpronesime ato do te kryhen konform ligjeve dhe kushtetutes?!
  Kush kerkon dhe ka kerkuar elektorat ne kurriz te popullit te pafajshem dhe te varfer?
  Ti me shume se kushdo tjeter ne kete bote.
  Askush nuk ka harruar se si masakrove pronat e te tjereve duke nxitur levizjen e pa kontrolluar te popullates per te krijuar elektoratin e shpellareve dhe problemi i sotem eshte nje nga ato mijra probleme qe krijove ti me tufen injorante qe te ndjek.
  Perfundimisht ti je dhe do te mbetesh me i pafytyri i ketij kombi ne tere historine e tij.

  1. o ti qytetari nga Terpani qe eshte 2 ore e gjysem larg nga Ura Vajgurore po keto fjalimin me komunitetin para 1 viti ne pragzgjedhjet e 2017 , qe shtepite nuk do prishen kush e mbajti ? Edvin Droga apo Sali Shpellari?! Edhe diellin doni te mbuloni me shoshe ju trushpelaret ose tastieristet mamqire dhe gruaqire me pagese te ripjerdhjes!

 2. Keshtu bente politike per vota dhe saliu do te fusim ne burg nanon premtonte saliu pastaj na tha ato jane premtime elektorale,lejoje drogen,e mohonte ate,ne fund ishte vendim politik,ky eshte saliu o i pastrehe le te vij aty me ju saliu te protestoje por ky eshte MUT burre,djalin e fejoje me luge floriri kurse ju shkoni nga keni ardhe o shpellare se vetem deme i keni bere ketij qyteti,shporruni bashke me saliun

  1. O karuc kthe pergjigje per premtimin e Rames pastaj meru sa te duash me Sali malokun, por pergjigju cfare do te thuash per mashtrimin me ze dhe figure te Edvin Droges?!

 3. Shkoni shikoheni ate drogaxhiun e gjate si e zuri gjumi tek “Vienna Economic Forum” ne Austri, me sa duket sapo e kishte terhequr nje vize…

 4. o ti i pa emer qe tu harrofte emri ti nuk kupton apo je nen efektet e droges banoret nuk jan kundra rregullave urbane ato duan demshperblimin e djerses dhe gjakut te tyre po shpresojme qe nje dite kjo qe u ka ndodhur atyre te te ndodhi dhe ty .qytetaret e ndrershem dhe jo drogaxhijte te jene ne mbeshtetie te tyre

 5. Ai tualet palla qytetar nuk te ben mbiemri,por sjellja ndaj prones dhe te qenurit ne rregull me ligjet e shtetit,te kujdesesh,jo ta shkatrrosh,te mos shurrosh ku te mundesh,me pak fjale mos ji kafshe,dhe te fundit meri mbaji ne shtepi dhe edukoji per tu bere qytetar

 6. Me siguri komentuesi kuqal i paemer, duhet te jet servil zorraxhi i paguar, qe me, apo pa aresye ofendon ate mase populli qe po preken nga manovra mafioze e pushtetit. Ky zarbo, ofendon e i quan shpellare, kur sot ata njerez me punen, e mundimin e tyre e kane zhvilluar qytetin, e ky qe me siguri duhet te jete zaptues qe ne kohen e sundimit te katileve kuqale, e qe na hiqet si qytetar tirone, eshte perfaqesuesi me i denje i luftes klasore, nese deshiron te largoi ata njerez, te ike vete andej nga ka ardhe si morracak i kuq, e ta lesho vendin e banimit, se nuk ia ka nevojen shoqeria ne zhvillim, por te shkoi atje nga vendi qe pula ha gure e kasolle bagetish qe ka fjetur, e te na zhvilloi ate vend, per kesi banditesh tirona nuk ka nevoje. Per problemin e banoreve ne Astir, qeveria ti shperbleje nje me nje sipas cmimit e tregut, e jo tua vjedhe mundimin e kaqe vjeteve qe kane punuar e ngritur ne ato banesa. Per mashtrimin e tradhtine e premtimit te psikopatit as mos e veni ne dyshim, sepse ashtu e ka faren, e brumin e sektit qe drejton.

 7. Doli dhe ky qe kur saliu pjerdh i dalin xixa,luli meret me rregullimin e xixa ve,shko mor kar se nuk je ne forum te PD qe mban fjalim ketu,thirri shpellaret dhe mbaji ne shtepi dhe merr qirane

 8. -O-AUTIK-i pa emer, meso te shkruash o pederast, mbete gedhe druri .kur nuk di te shkruash mos dil per mejdan o shkerdhate -mavi-Na turperove partine o mos tu gjetert emri ne as nje -defter-

 9. Nuk ka ndonje menyre qe ta gjeni kete “te paemrin” e ti vini nje emer….ke bere zgjedhje te goditur ..o tu shofte emri nese ke nje te atille..kafshe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu