• |
ide | kryesore

Studenti i verbër i ‘bën zbor’ Ramës: Ti nuk pranon asgjë, kot që merrem me ju

Lajme, Të fundit

Në studion e emisionit “Opinion” ka mbërritur sonte një student me aftësi të kufizuara, me probleme me mungesën e shikimit.

Studenti i verbër: Zoti Edi Rama, mbylli për dy minuta sytë ti dhe qeveria që të kuptoni si do të ndjeheni. Pse nuk zbatoni ligjin që na jep të drejtën për studime falas.


Edi Rama: Nuk e di këtë pjesë nuk e njoh mirë.

Studenti i verbër: Ju gjithmonë na fyeni, na quani, qorra, sakatë. Vetëm sonte e ke përmendur disa herë fjalën “qorr”

Edi Rama: Nuk i përdor këto fjalë.

Studenti i verbër: Ti nuk pranon asgjë, kot që merrem me ju.

Ai më pas ka bërë ët ditur se është student Drejtësie, viti i dytë, bachelor.

“Te universiteti publik më kruan tarifën e plotë, megjithëse ligji me jep disa të drejta, për studime falas. Universiteti privat në të cilin studioj, ë pranoi me bursë 100 për qind”, sqaroi studenti.

13 Comments

  1. o moderator leshi jepe te gjithe dialogun jo vetem pjesen qe te intereson. sdu me mbrojt Edin por per saktesi ai tha qe po flisja per Arlind Qorin, cti bej une se ai ka mbimerin te tille, studenti i tha qe thirre ne emer dhe jo ne mbiemer se stonon keq per ne. Kaq ishte ky debat. edhe ketu politik do beni.

  2. O-ipa emer i ridhjerjes-o tu qorrofte me shtepi e katandi soj e sorrollop -kush po i perdor keta te gjore o rrace muti ?Ai qe pu i shkel me te dyja kembet te drejtat e kesaj shtrese qe i kane te garantuara me ligj apo ndonje tjeter.

  3. Estrada e tv Klan, turp per analistet. Jo vetem qe kishin frike perballjen me Ramen por i kerkuan edhe ndjese
    Fevziu mire qe nuk i boni gojore Rames, legena gazetare te paguar qe mos acaronin ramen, vk

  4. Stalin mbreme ishe ke topi,saliu kishte nevoje per ty shishen e shurres e kishe mbajtur mire,dhe sot turnin e shurres e ke ti se je treguar shembullor or pioneri saliut

  5. Ke -topet -ishte edhe motra me gruan tende afer i kisha kurse mamken e kishe derguar tek Klani-pas Edvinit.More po ishin edhe atje shale jashte bile me muarren ate qe bej shurren edhe mua ne dore dhe ne goje .Ande nga klani nuk e di cfare ka mbere Mamka-tende tek Fevzua.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu