• |
ide | kryesore

Radhë kilometrike makinash në autostradën Tiranë-Durrës

Lajme, Të fundit

Punimet që po kryhen në autostradën Tiranë-Durrës  kanë krijuar menjëherë probleme në qarkullim.


Në autostradë është krijuar një autokolonë e madhe makinash e cila shkon afërsisht në 5 kilometra.


Vështirësi në qarkullim ka që nga hyrja e autostradës deri tek tregu i grumbullimit të fruta-perimeve, e cila shkon deri në Kashar.

Raportohet se trafiku është rënduar edhe në rrugën dytësore që shkon drejt Durrësit.

Vendosja e tonbinave në autostradë vjen si masë paraprake për t’i paraprirë përmbytjeve, të cilat për vite me rradhë kanë shkaktuar dëme të mëdha tek bizneset në zonën e Kasharit.

1 Comment

  1. C’esht ky lajm leshi!!!!?
    Edhe ketu ne Amerike ku une jetoj prej nje cerek shekulli kur riparohen ose riknstruktohen autostradat ku punimet nganjehere vazhdojne me vite dhe ne segmentin ku operohet krijohet e njejta situate, rradhe makinash me kilometra, por ketu nuk ka funderina shoqerore qe te japin lajme negative, perkundrazi inkurajojne punime te tilla te cilat i sherbejne popullit.
    Une po te isha ne vendin tuaj do te me vinte turp te publikoja te tilla lajme tendecioze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu