• |
ide | kryesore

Meta i përgjigjet ashpër Ramës: Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë

Lajme, Të fundit

Vijon debati në distancë mes kryeministrit dhe presidentit Meta lidhur me refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt në postin e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme.

“Sot, në momente të rëndësishme të sfidave tona rajonale, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në autoshkollë ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit Perëndimor. Partia Socialiste ka kapacitete të jashtezakonshme në fushën e politikës së jashtme dhe Shqipëria ka shumë diplomatë të sprovuar, të cilët mund të vendosen në drejtimin e politikës sonë të jashtme, pa kaluar nga autoshkolla e ndryshimit të kufijve në gjithë Ballkanin Perëndimor.  Shqipëria do jetë gjithmonë faktor paqe e stabiliteti në rajon. Shqipëria do ketë një lidership të besueshëm edhe në kryesimin e OSBE-së”

8 Comments

  1. Edvini në 25 vjet në politikë vetëm ka eksperimentuar sikur shqiptarët për herë të parë të kishin një shtet dhe një kryeministër, pa u mbështetur në përvojën e paraardhësve, në ligjet rregullat e normat, biles duke i injoruar dhe shkelur në mënyrë sistematike ato.

  2. edi rama nuk duhet te vazhdojje lojen e tij ne tuiter por te mbledhi mendien dhe te gjeje njeriun e duhur ne digasterin me te rendesishem ; edi mjaf me me budallalliqe por veri shpatullat punes me pune ama e jo me lloqe si je mesuar ti

    1. Mendja nuk mblidhet 55 vjeç dhe në këta 25 në pushtet,

      Bile ai me mendje të mbledhur ka hyrë në politikë, thjesht për pushtet personal për të VJEDHUR.

  3. O Stalin lepija mire bythen like floririt se mbas saliut bythe me te mire nuk do gjesh se spaku po vjen o kerme.sa per autoshkollen qe thote likja ky vete u be kryeminister pa shkuar fare ne kete autoshkollen qe flet.nje rruge ke o malok skrapari zbato kushtetuten,pazaret per diskun nuk te ecin,nuk ke saliun perballe o xhuxh qe kur pjerdh ngre pluhur.

  4. Lepujt e sektit, e sidomos ky, I paemer, qe duket qe eshte po i njejti ne stilin e llafollogjise e fjaleve per te ofenduar komentuesit, por qe me zhargonin e vazhdueshem po te njejte, duket qe eshte po ne nje pavion te spitalit te budallenjeve , atje ku eshte edhe ky KM qe po le name e manovra idioteske te drejtimit te shtetit e ekonomise se popullit qe po e con ne faliment. TI,,, o kodosh, kuqal e biri i kurvit, jo qe sdi, e nuk mendo per nesermen por je nje baltaxhi bajgash , qe ushqehesh cdo dite ne ate kazanin e qelbesirave te sektit , Kujdesu per vehten, keshtu eshte demokracia, e mos i shko pas nje te cmenduri.

  5. Lere o -XIXA-i -pa emeri i Ridhjerjes-eshte -Kopil-ose ne gjuhen me popullore eshte -doc-nuk njeh as babane as ate qe e ka pjelle ,ai baba ,ka Drogaxhiun ,Shukurinjte se ata i shkerdhejne gruan apo ndonje moter qe mundet ta kete gjetur tani afer tek emisioni -Pa gjurme-tek REPtv-qe eshte pas -ERTV-se dhe ate pune ka ai si autik ,drite shkurter ,analfabet qe eshte vetem te haje fekale di me c’do komentues .A ke lexuar ndonje koment te ketij rop qiri qe te kete lidhje me shkrimin apo lajmin?Kurre .Nga ata moter qira eshte ky dhe kjo rrace.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu