• |
ide | kryesore

Shpërthimi në Paris, 4 të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Lajme, Të fundit

Katër persona humbën jetën nga shpërthim i fuqishëm i shënuar në qendër të Parisit mëngjesin e së shtunës (12 janar) konfirmon policia.

Nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur mbi 30 vetë.


Shpërthimi ndodhi në Rue de Trevise, duke shkaktuar zjarr dhe panik në zonë.

Makinat u shkatërruan ndërsa banesat përreth u dëmtuan nga shpërthimi në 9th Arrondissement.

Imazhet pas shpërthimit janë postuar në Twitter dhe duken dëme të shumta.

Policia i bën thirrje qytetarëve të qëndrojnë larg zonës ku ndodhi shpërthimi.

Informacionet e para tregojnë se shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga një rrjedhje gazi në një furrë rreth orës 09:00.

Furra ‘Hubert’ nuk ishte hapur në kohën e shpërthimit, raporton gazeta Le Parisien.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu