• |
ide | kryesore

Gazetarja Klodiana Lala nën hetim nga prokuroria

Lajme, Të funditGazetarja Klodiana Lala ishte një nga raportueset e shkrimit në “Zërin e Amerikës” që tregoi për lidhjen dhe ndikimin e krimit të organizuar në procesin zgjedhor në Shqipëri. Vetë gazetarja tha në një intervistë për Adi Krastën se lidhjet e krimit me zgjedhjet tashmë janë të vërtetuara nëpërmjet përgjimekve dhe dokumenteve të prokurorisë ku faktohej ndikimi i Avdylajve të Shijakut në favor të Vangjush Dakos në zgjedhjet për bashkinë e Durrësit. Lala deklaroi se Prokuroria ka nisur hetim penal për të për të gjetur burimin nga ajo ka marrë dokumentat.

“Prokuroria ka nisur një hetim penal, por nuk më shqetëson fare kjo gjë. Prokuroria ka punën e saj, por para se të hetojë gazetarët për burimet, që e them me bindje të plotë nuk i nxjerr asnjëherë, do të duhet të hetojnë ato dhjetëra mijëra dosje që flenë në Prokurori. Si mundet një prokuror të më kërkojë mua si gazetar llogari për një burim apo shumë burime që s’kam për t’i treguar asnjëherë? – tha ajo. ©LAPSI.al15 Comments

 1. kjo eshte prokuroria e arta nafije rames qae ne vend qe te hetoje kriminelet heton gazetaret turp per prokurori qe kemi , prandaj ben krimi qef ne shqiperi

 2. Nafijes se dybekut i vjen anash Arta Marku !!!Kush e ka menduar se do ishte ndryshe ka gabuar rende !Po si do te sillej ne tjeter menyre Arta Marku,vjen nga provinca,nga asgjeja e askushi e te veproje ndryshe ajo ?!?!?!?!Jo !Ajo per ate karrike qe i kane dhene,do beje masaker ligjore kurdo e me kedo !Tipike e kapur,per zverku !Ruajuni te dobetit,nuk thote kot Sovrani !

  1. e po kjo ishte politika e enverit qe sot i shkon pershtat te gjithve si majt e djatht rojen e dhive e bente minister e karrocierin antar byrojet , kesisoj vetem shkopin e kamxhikun njohin per drejtesi ,

 3. Kjo lala e preferuara e Llalles qe e perdorte lalen per ta dizinformuar publikun,dhe kjo e ka bere me zell kete pune,ne shkembim te mirave materiale nga Llalla,tani nuk punon me dhe ka nevoje per vemendje,per kete I ka dale garant elezi I bib erajve

 4. E kupton o Edi Rama cfare shteti ke ngritur??? Zere se te kane qire per se gjalli bashibozuket. Qe do shohesh ymerr me sy do shohesh se edhe kokrrat e reres do ti hetojne te ai bunkeri. Nje cope kari si puna jote do e lere pushteyin vete…

 5. LYRASH, Ipaemer,,,, ne artikujt e denoncimet e LALES, jane poshtersite e kapo shtetareve te tu, o idiot, andaj e sulmon ate e bashke me te edhe zerin e amerikes. Sa poshte keni rene, sa te degjeneruar sektiste rilindas qe jeni, sa qe edhe realitetin e denoncimeve mundoheni ta fshihni pas sulmeve banale, sic jeni qe ne embrion e soj, andaj po ju vjen ngordhja e zhdukja e kesaj rrace qelbesirash qe prishet e shkaterruat nje popull dhe opinionin e saje neper bote e llumesihanen tuaj , prandaj ne kohet e soteme qe te eshte dhene mundesi demokratike qe te shprehesh, se paku na thuaj, apo pranoje ndonje ves te ketyre banditeve qe u sherben per keq me keto komentet e tua injorante.

 6. Me te qi Ulusi Manja dhe me te bo kryeprokurore. Edi Rama çun Tirone, po si ai bythqimi ke ora news, zogu Tirones….

 7. Eshte prokuror biri i kopilave qe ka kaluar vetingun prandaj si prokuror do ja shperbleje partise kete nder ,do hetoje gazetaren se ka bere propogande kunder partise qe i ka blere votat.

 8. O xixa kur kjo lala e Llalles fliste per krimin ne kohen e saliut tend,ju bythqira e perfolshit si e paguar nga rama,tani ju bythqira I lepiheni lales se Llalles,vazhdoni lepirjen e rradhes,por kurre mos harroni lepirjen e dashurise se pare Saliun,kete korb te Zi lepijeni para dhe mbrapa

 9. O ipa emer po e ngatron -karin me dollarin-o autik ajo eshte gazetare investigative dhe jo gazetruce -partie-o i pjerdhur nga mende, ate pune ka ajo kushdo qofte ne pushtet o i goditur ne tru te vogel, o pederasti i ridhjerjes.

 10. Me ne fund kesaj plehre do ti ngulej nje hu. Eshte teper antipatike, e dizinformon publikun me ato xhevahire qe nxjerr nga goja, i flet gjuha para mendjes, kjo eshte kazani i baltes!

 11. Po ti o Edi Rama jep njehere shembullin me kete procesin e rruajtjes, se helbete ka evoluar procesi me depilimin….. dhe keta Shykrinjte dhe Roshet ti kam lene ty se jemi larg .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *