• |
ide | kryesore

Bie edhe ‘kalaja’ e fundit e rezistencës studentore, merr fund ngujimi te Fakulteti Juridik

Lajme, Të fundit

Sikundër edhe kishin lajmëruar, studentët që qëndruan për më shumë se një muaj të ngujuar në ambjentet e Fakultetit të Juridikut kanë liruar godinën.

Studentët madje janë treguar edhe bashkëpunëtorë, duke rikthyer në vend karriget dhe bankat që për ditë të tëra shërbyen si barikada në korridore.

Vendimi vjen në prag te sezonit të provimeve dhe pas kërkesës së bërë nga senati akademik i Universitetit të Tiranës.

“Vendosëm që shkolla të hapet me dëshirën e shumicës, por protesta nuk ka mbaruar. Do fillojë sërish por le të jetë një kohë reflektimi për të gjithë”, shprehet nje student.

“Një arsye është se nis sezoni dhe jemi shumë mbrapa, prandaj duhet të kthehemi sa më shpejt në auditore”, u shpreh nje tjeter.

Edhe pse një pjesë e kërkesave mbeten ende pa zgjidhje studentët thonë se protesta ja doli të kthejë vëmendjen tek problemet e arsimit të lartë.

6 Comments

  1. Nje proteste e cila nderpritet se studentet do ikin per pushimet e vitit te ri eshte e destinuar te deshtoje. Me vjen keq pasi ne fillim u duk se me gjithe mend do ishte dicka qe do detyronte kete qeveri te ndyre te zhdukej, por perfundoi si protestat e opozites te cilat perdite i japin ultimatum Rames se neser do jete dita e tij e fundit ne pushtet…

  2. Te premte,te shtune dhe te diel qebab me birra.Te henen ne proteste me pica,te marten bixhoz me zara,te marten hedhje shurre me ulerima,te merkuren ndoshta na i japin provimet pa mesuar,te enjten ne shtepi per te marre leke….vetem shkolle nuk behet,i shkreti Shkullak qe din shume pak,i duket si fshat .

  3. ahahaha.. ju dolen huq tere ato shkrime , tere ato anal-iza , tere ato thirrje per lufte dhe marrje pushteti me force…. o Shkurdhaku dhe Bushat kurva..

    ju imagjinoj duke shkulur floket dhe ngrene thonjt nga marazi.. o qelbesira , mashtrues ne gen . Sa genjeshtra keni thene , se lajme keni deformuar , sa njerez keni lenduar o ju vrafte e verteta.
    Qyrrashe pehrash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu