• |
ide | kryesore

Protesta e opozitës/ Rama ‘arratiset’ sërish nga Tirana

Lajme, Të fundit

Vetëm pak para nisjes së protestës, kryeministri Edi Rama ka publikuar një video ku tregon dhe vendodhjen e tij.

Ai ka shkuar në fshatin Savër të Lushnjes, në sipërmarrjen e një gruaje.

“Në sipërmarrjen e një gruaje eskportuese që u jep punë 1200 burrave”, shkruan Rama.

Ndërkaq, protesta e opozitës pritet në nisë në orën 11:00 para Kryeministrisë.

 

13 Comments

 1. nga tirana po arratisemi vete ne tiransit mo. ma u mbush qyteti me jabanxhinj te ardhur me autobuse. 30 vjet akoma
  me mitingje ne shqiptaret. bota ne fundjave ben qejf argetohet ne akoma na ka ngel ora te
  mitingjet

 2. Patjeter i lumte trapi. Per mua kot rri ne Shqiperi. Do ishte me i sigurt jashte shqiperise. Ne Amerike Australi pshll. Cpune ka ai me protesten. E kemi kryeminister per tendera dhe koncensione. Kur ka proteste te cfare te behet, as i behet vone fare.
  Goxha ide kjo, e braktisjes vendit punes. Frike nga perballja, fshehja si hajdut ordiner.
  Sa mire qe te kemi o i gjate, me burre legen nuk kishim ku gjenim.

 3. Shiko bek nje xhiro ne kucove, gjej ndonje panel atje, prezanto dike, se thone qe do zgjas protesta opozites. Po zgjati shume shume kalo ne ure vajgurore, por kujdes. Sa me larg kryeqytetit, se jane protestuesit.

 4. Nuri Beu lojti nga fiqiri.

  Po tallet gjithenquteti me tu o Bej.

  Boll me kete koncertin ne fshatin e Lushnjes. Ca dreqin paske, u perseritka Historia pas 100 vjetesh.

  Gebels. Te kujtohet Koncert ne Vitin 1936. Po Nuri Beu i Bert Verrijes.

  Je katandisur ne LOLO, me majmunet cingie Opozitare konstruktive qe fute ne Parlament. I doje te gjitha pushtetet ngjyre mavi. Mbaji tani. Hajdutet e tu do te te japin me Koncesion.

 5. Qenka mbushur me Sherbimin e Patrulles se komentuesave me rroge te Kryeministrit, ky portal. Boll, gjeni pune tjeter me bordero.

 6. Ikja e kryeministrit sa here ka situata ne kryeqytet eshte akti me i papergjegjshem qe mund te bej nje politikan i pergjegjshem. Nje gjest i pakuptimte. Per arsye sigurie, mund te mos qendroj ne zyre, por duhet te jete ne Tirane.

 7. Pabuksit nuk ngopen te mbrojn me urretje te keqen rilindase..Na hiqen edhe si qytetare.Por si gjithmone te ardhurit na bohen racist.Ne venalndisit jemi kot ketu..Hajde hajde Si ka ardhe puna ktu

 8. Po muze kombetar citjanesh do beje qeveria,pasi atje do mbetesh personazh i shquar ,jo si kryeminister por si mbajtes citjanesh. Je bere qesharak mor burre ,eshte mire te hapesh krahun.Mendove vetem te vjedhesh me gjithe banden tende dhe e zhvate ne palce kete popull,tani ka ardhur koha te pergjigjesh.Aroganca po te zhnderohet ne lutje,vjedhja e popullit ne “bamiresi” per ndonje hallexhi,batutat e famshme ne gallate idjotesh,ata qe i burgose ne emer te shtetberjes jane makthi yt sot. Largohu sa me pare !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu