• |
ide | kryesore

Sot protesta e madhe e opozitës, policia rrethon Kryeministrinë

Lajme, Të fundit

Opozita ka thirrur sot një protestë, kundër qeverisë së kryeministri Edi Rama.  Tubimi është parashikuar të nisë në orën 11 përpara kryeministrisë, ndërsa që në orët e para të mëngjesit qytetarë dhe mbështetës të opozitës janë nisur drejt Tiranës.

Policia ka rrethuar me një gardh perimetrin e kryeministrisë. Po ashtu, të gjitha makinat, përfshi edhe ato të televizioneve që hyjnë në bulevard i nënshtrohen një kontrolli policor, duke mbajtur shënim edhe targën.

3 Comments

  1. 100 autobuza qe vijne ne Tirane. Minimumi 10.000 te reja per autobuz. Shifra 1.000.000 leke. Dini gje nga dalin gjithe keto para? Dhe te mendosh qe jane parate tona se nuk besoj se i nxjerr dikush nga xhepi i tij.

  2. Per mua nuk duhet te kishte polici,po te kene bythe salihu dhe lulu le te futen brenda bashke me shpellaret dhe te shohim cfare do bejne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu