• |
ide | kryesore

137 ditë me radhë, banorët e ‘Astirit’ vijojnë protestën (FOTO)

Lajme, Të fundit

Banorët e “Astirit” në Tiranë, vijojnë protestën e tyre në ditën e 137, protesta të cilat tashmë janë kthyer në një traditë për të kundërshtuar projektin e “Unazës së Re”, e cila synon prishjen e disa prej banesave të tyre. Si gjithmonë ata kanë bllokuar rrugën madje në shenjë revolte kanë djegur dhe goma. Më herët policia ka shoqëruar ne komisariat disa persona, ndërkohë që mbrëmjen e djeshme ndryshe nga netët e tjera protesta ka qënë e zgjatur në kohë për shkak të forcave të shumta të policisë.

6 Comments

  1. E rende dhe ta mendosh qe njerezve tu prishesh shtepite.
    20 milione euro per nje km , pa ura pa tunele… po ndertoni nja dy pallate me 2-3 milione euro dhe strehojinini te gjithe! Pa kur thone ” kane ndertuar pa leje” . Po mor po se leje nuk jepnin por u conin inspektoret tu mernin leke pushtat.

  2. Vazhdoni shpellare se ju solli salihu nano vodhet token e te tjereve dhe tani paguheni nga luluja me parate qe rusia jep per kete pacavure proteste,dhe ne fund shtepite do ju prishen,po ai trimi broduari ku eshte futur

  3. Ato vilat kater kateshe ne sfond nuk ndertohen nga hallexhenj, apo jo?

    Kto bythat e sgjuta, para se te kerkojne legalizimin e prones se vjedhur, a jane dakort me fal pronat e tjera qe kane?

    Ska mo rrumpalle. Prona tek i zoti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu