• |
ide | kryesore

Vrasja e Ravik Gurrës, merr vendimin Dhoma e Avokatisë në Elbasan

Lajme, Të fundit

Vrasja e avokatit Ravik Gurra në Elbasan ka nxitur edhe reagimet e kolegëve të tij të cilët  jane mbledhur gjatë ditës së sotme në Elbasan për të diskutuar reagimin e mëtejshëm të tyre.

Dhoma e Avokatisë ka vendosur të bojkotojë punën për 3 ditë. Ata kërkojnë gjitahstu solidaritetetin e kolegëve në të gjithë vendin.

Pritet që avokatët të bëjnë thirrje për protesta dhe për të bojkotuar gjyqet në të gjithë vendin.

Vrasja e avokatit të njohur ishte një goditje e rëndë për këtë profesion dhe enigmat shtohen edhe me shumë nga sjellja profesioniste e autorëve të krimit.

Avokati kishte në proces disa çeshtje të rëndësishme gjyqsore, si ajo e Çapjave të Elbasanit apo Emiljano Shullazin.

Ravik Gurra, prej 10 vitesh avokat, u qëllua me dy plumba në kokë, ndërsa ishte ulur për të konsumuar kafe në një lokal bashkë me një përfaqësues të Avokatit të Popullit.

4 Comments

 1. “”” Pritet që avokatët të bëjnë thirrje për protesta dhe për të bojkotuar gjyqet në të gjithë vendin.”””

  Kush e pret kete gje o anal-istat e Lapsit ? Apo eshte thirja juaj si portal ndaj tyre ?
  avokatet e kane thene shume qarte qe ” do bojkotojë punën për 3 ditë”

 2. Po duket qe ne surrat ai cfar mut avokati eshte ai
  Hajde surrat krimineli hajde a mbrohet shullazi me shoke nejse nje rrac muti jane krejt keta ne te semes vajtshin po ketyre te tjerve cu merr koka ere kot apo gjasme ndihen te kercenuar po i ke dale asaj pune per ta ber dhe me pasterti ste nget kush kot koqeeee
  Epo gjith ai llum pas 90 do kene pasojat e veta
  Hajdeni tani mos u krini shum se po u digjet fshati he se nuk pjerdh per ju shum njeri se dhe ju lesht keni per te marre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu