• |
ide | kryesore

Fevziu bën humor me 6 milionë turistët e Blendi Klosit

Të fundit

“Se ku i gjeti Shqipëria 6 milionë turistë, kur unë sapo erdha nga Panamaja që i kishte rrugët plot me vizitorë dhe deklaronte vetëm 4 milionë”? Kështu ka thënë Blendi Fevziu i ftuar në emisionin e pasdites Rudina për të treguar aty aventurat e udhëtimit të tij buzë kanalit të famshëm që ndan dy kontinentet. Duke u nisur nga ajo që ka parë moderatori e konsideroi të pabesueshme shifrën zyrtare të qeverisë shqiptare për sezonin e kaluar turistik.

Dy ditë më parë Fevziu organizoi një emision për shtimin e vizitorëve në Shqipëri dhe imazhin e vendit. Aty ministri Bleni Klosi mbrojti shifrën e 6 milionë turistëve të vitit që shkoi. Me sa duket batuta ironike e gazetarit që është edhe një udhëtar i paepur ishte një kundërpërgjigje për ato që Klosi tha në “Opinion”.


©Lapsi.al

7 Comments

  1. Nuk beson ke partia ti ? Turp ! Qelbesirat nuk genjejne kurre . Jo kete sezon por te ardheshmin do kemi 60 milion turista .

  2. Pjestoj me 360 dite dhe ke per te pare sa shume genjejne keta rilindasit qe kane harru tabelen e shumezimit. Suksese ne jete

  3. Kete qeros llafazan e sharlatan,vegel e Batonit dhe shefave te tij,nuk e durojme as ne Opinion,te cilin e kemi abandonue prej kohesh,tani na del me etangerllek dhe na tregon per Panamane e rutizmin e tij.Oooo qeros,nuk eshte turizem,ajo qe ben ti shkon e kthehesh brenda dy diteve,vetem sa na shet menddje.Edhe amerikani Palmer,dy dite qendroi ne Tirane,por as e pa e as nuk kishte kohe per ta pare jo Shqiperine,por as bulevardin e Tiranes.Mos na detyro te mbyllim edhe kanale te tjera TV (ku perpiqesh te dale surrati yt),se Klanin e mbyllim kater dite me rradhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu