• |
ide | kryesore

Goditja e Dollapit/ Zëri i Amerikës kundër ambasadës së ShBA

Lajme, Të fundit

“Kta te Ambasadës amerikane Tirane bëjnë mire ta dëgjojnë ndonjëherë edhe Zërin e Amerikës qe broadcast nga Uashingtoni… se me te njëjtat para paguhen…” – ka shkruar sot në Facebook, Andi Bejtja pas diferencës që u shfaq mes deklaratës së selisë së rrugës së Elbasanit dhe mënyrës si e komentoi VOA dhunën ndaj Sahit Dollapit.

Zëri i Amerikës ka shpërndarë një video të momentit kur forcat e rendit dhunojnë dhe arrestojnë më pas Sekretarin Organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi.

Sait-Dollapi-dhuna1

“Një skuadër e shtuar policore, e armatosur dhe pajisur rëndë, arrestoi sonte në sheshin para parlamentit sekretarin organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, edhe pasi u identifikua si politikan, duke hequr maskën anti-gaz nga fytyra, i veshur civil dhe i pambrojtur me vetëm një celular në dorë. Forca të shumta policore janë vendosur përpara institucioneve kryesore, kryeministri dhe parlament, gjatë protestës së opozitës”, – shkruan VOA. ©LAPSI.al

18 Comments

 1. Zeri Amerikes nga departamenti i shtetit Amerikan…Zyrtar…Largoni sa me shpejt keta ndyrsira qe flasin me zerin e sorrasit

 2. Ambasade pa ambasador . Ambasadpri i meparshmi ishte peshkatar qe skapi asnje peshk.
  Dhe nga i papune per shkak te nivelit te larte te profesionizmit dhe integritetit , me 10 milione usd dhe me shume lobim perfundoi ne kirgizstanin e ndritur ne mes te askundit😃

  Me shume mundesi ambasada s eshte ambasade por nje zyre e fondacionit sorros

 3. Qeveria amerikane nuk voa o Andi dhe zana e stalinit,ajo eshte nje radio e lire ne mes te amerikes,kurse ambsada eshte zeri i dash,saiti mori ate qe kerkoje,po policet e plagosur nga bombat molotov te cecenve te salihut i tregoje voa

 4. Keshtu, edhe shume me keq jane goditur te gjithe opozitaret e arrestuar ne keto shume muaj, por nuk sillen si bythqirat e majte te vetplagosjes se erjonit ,qe te tregojne plaget. Krenar qe jam i djathte!

 5. Ti zana dhe neli. Ju ngatroni te djathten me djathin. Ju jeni militant qe ju kan perdhunuar trut. Ore do ta kuptoni ndonjeher qe te drejt kam dhe un qe mendoj ndryshe nga ju dhe anasielltas.

  1. Zana. Bravo, mire ja bere atij. Se ti nuk je si ai. Vetem ti e di si je. Po tani e morem vesh dhe ne se kush je. Si i the larg qoft te jem si ty.. Si kush? Po shqiptar eshte ai je ti jam un jan ata. Se mendojm ndryshe nga njeri tjetri, do i nxierrim syt njeri tjetrit? Zoti te dhent qetesi se paske nevoj. Kalofsh nje fund jave te kendshme.

 6. seshte zeri amerikes po zeri elez malokut. zeri zyrtar eshte ambasada dhe state department. voa eshte thjesht media. po shqiptaret si injorante se dine dallimin

 7. Zana Stalin nuk mund ta mbrosh dot saitin,nga sot ai po meson ate punen e sapunit atje brenda po bashkepunon me mikun shullaz,por ti zana mos u merzit se ceceni sait do dali dhe do kete nevoje per ty o zana e shqupit

 8. Si erdhem deri ketu :Bijte e komunisteve te djeshem ata me dekadentet na sundojne ende
  sot.Pas 90-tes nuk kishin te drejten morale te qeversnin me.Ata me teorine e tyre te ndertimit pa
  zot u bene vrases servile,cinike,te zbrazur ne mendim , te ligesht . Egoja e tyre primare duke shkele mbi gjithkend ne emer te partise dhe ideologjise se saj.Ne komunizem u ngrit ne piedestal Partia e cila po ndertonte “Njeriun e ri”.
  Partia ishte Zoti dhe nese nuk vendoseshe ate te paren ne nje vjershe ,ne nje kenge, ne pune ,ne shpi, ne publik, ne familje , atehere vendi yt ishte ne internim ose ne burg.
  Partia ishte fryma ,jeta ,dinjiteti yt , ishte gjithcka.
  Po cfare ishte njeriu i ri ? Nje person qe per dinjitet e personalitet veshet ne permbajtje vetem me nenen parti.
  Ishte spiuni,hajduti,servili,injoranti ,burokrati pa tru,indiferenti pa thelb me nje fjale njeriu i deformuar ne thelbin e tij .Ky njeri kur ishte 1 vjec kur hyri partia komuniste u be mbi 50 vjec me mentalitetin se nese don te kesh dicka behu nje nga tipat e mesiperm.
  Pati edhe nje pjese te llastuarish bij te byrose qe per shkak te shkollimit jashte pane nje realitet pertej kufijve por edhe ne Shqiperi shijonin aq sa lejonte rregjimi jeten e tyre private nen kulisa.
  Kur Ramiz Alia e pa qe po i rreshqiste toka nen kembe i mblodhi dhe u shpalli manifestin e tij te ashtequajtur “Katovica”dhe vertet ashtu ndodhi.Rregjimi ra para syve tane por nen rrogoz pjesa me e forte e tij ndertoi mbi germadhat e tij nje ngrehine tjeter shume mashtruese , neokomunismin qe mbarte gjithe ligesine ,djallezine dhe padrejtesine e atit te tyre qe kishte mbyllur syte por plehun e prodhuar nga ky komunizem e la aty per bijte e tyre.
  U shkaterrua njeriu ne themele!
  Kjo eshte drama dhe tragjedia jone!
  Pak qendrestare qe mbeten dhe jane ende sot nuk kane asnje te drejte vec te punojne si mushk vetem per mbijetese.Cilen figure dinjitoze dje dhe sot e keni ne shoqata,administrate,ne polici,ushtri,parlament presidence ? Tani persekucioni nuk eshte i deklaruar por i nendheshem siper per fasade ata qe u persekutuan ndersa poshte ne tunelet e tyre kemi drejtoresh biblioteke,ministre,deputete,keshilltare presidence e kryeministri edhe dama qe, per te ndryshuar karrigat , ndryshojne dhomat nga personale behen drejtori.
  Jane burrat ne krye te parlamentit,jane spiunet e torturuesit e djeshem e te sotem ne cdo institucion e fondacione e shoqata .Jeta e tyre asht shume
  me e mire edhe se kur i sherbenin klikes enveriane.Po i sherbejne edhe sot me devocion kesaj klike qe tani eshte shnderruar ne sekt.
  Ajo qe ther ne palce eshte se ky sekt jane vendosur aty per te nxjerr ne drite,ne fakt per ta fshehur me teper, te verteten komuniste kur ne jemi gjadhe flasin per vuajtjet tona dhe ne jemi perseri sklleverit qe s,kemi asnje te drejte edhe kur duam te themi te verteten , na persekutojne alla sorosjanshe.alla neo!
  Mbajne fjalime,simpoziume,seminare derdhen miliona per ta , po ne tere ish burgjet e ish kampet ku vdicen qendrestaret e ata qe shihnin larg s,ka nje lule,mjerisht per mijra e mijra euro e dollare te hedhur ka disa qeparisa varrezash vetem ne mjerimin e vet te shkrete Kampi i Tepelenes.Po kush eshte ne keto institucione?Me te ultit,me te pabeset,me te degjeneruarit,me te depersonalizuarit.
  Bile ne i lejojme te na nderojne e te na projektojne kishat tona per ti bere te komunikueshme ,moderne,me parkingje,kafene .
  Kishat jane tempuj te shejte dhe nuk duhet te fusin duart e palara aty te palaret te tipit neo apo soro.
  Te qendrojme drejt e te flasim drejt! Pas 90 komunismi nuk pati me te drejten morale te na drejtonte. Ku jemi sot? Kush na drejton,kush na sundon ,kush mban kumtesa ne emrin tone,kush jep simpoziume per te vdekur duke shkelur mbi te gjadhet,kush ?
  Nunsin tone apostolik e terheqin shume kumtesat ne akademine e shkencave.
  Mos qurravitemi per leket qe jep qeveria apo nje truadh se po ndihmon komunitetet .
  Se pari : jep sepse eshte e drejte,se dyti : i jep nga taksat tona dhe se treti: me nje gur vret dy zogj.Ta mbash mire ne tere krahet eshte me komode.Propoganda eshte arma me e forte e komunismit.
  Ne qe besuam ne Zot , ne vlerat,ne familjen,ne atdheun ; dje e sot renkojme nga dhembja jo vetem nga bijt e bijat e e komunisteve por edhe nga tanet qe komunismi i beri per vete me poste e fonde po cilet ? Me te dobetit!
  U shkaterrua njeriu !
  Si duket dhembjet tona s,kane te ndalur!

 9. O te qifsha motren dhe gruan o i pa emeri i -Ridhjerjes-une nuk kam komentuar ne kete faqe ti ma merr me goje .Orob qire ky eshte komenti im i pare dhe nuk do kisha ne mendje per te shkruar as nje fjale por kur shoh fekalet qe ha ti cdo minute e sekonde u detyrova te ta jap reston ne dore.O njeri me te meta mendore edhe naten te shfaqem une ne shtrat me gruan dhe motren tende O kopili i ridhjerjes po na detyron te shprehemi me fjalet me banale o fis qire.

 10. Zeri i Amerikes eshte prestigjoz. Por ne rastin ne fjale Elezi e ka kthyer ne personale.
  Ketu eshte banalizuar ceshtja, dhe si rrjedhoje behet pak e besueshme.

 11. O kryelepirsi i bythes se salihut mos u hiq si kucke e mire,ke qene i zene me protesten e ceceneve,o kucke qe qihesh ne bythe kur ngacmohet salihu,sa rri pula pa henger MUT rri ti pa folur,por si kucke perdor pseudonime te tjera,o rrotKari kuptohet shume lehte dora e flliqur e stalinit por me pseudonime te tjera zana,llumi,noci,mario etj,mamin motren gruan i dergove te kenaqen cecenet.

 12. MOTREN dhe GRUAN-te shkerdhevshim o ipa emeri ridhjerjes-qe nuk kini as familje ,as moral ,as dinjitet ,Kujdes Nafijet dhe Mrikat se ja u bene -veren -Berecke-

 13. O zana Stalin po ti qe erdhe dje ne tirane nga pidhi satom o malok qe akoma lahesh vetem te shtunave,qe punen e pare qe bere ne tirane u qive ne bythe per mode dhe integrim te me njehershem,puna e dyte per dashurine e salihut i dergove motren mamin gruan vajzen qe shpellaret e salihut te argetoeshin me to,dhe merje zarfet me leke per te blere kepuce mode te blloku

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu