• |
ide | kryesore

Filmimet/ Lleshi i përfshirë vetë në aktet e dhunës

Arkiva, Kryesore

Partia Demokratike po përgatitet të padisë në prokurori ministrin e Brendëshëm, Sandër Lleshi, si dirigjues të dhunës së ushtruar mbi protestuesit e saj gjatë protestës kombëtare të së shtunës. Sipas opozitës shkopinjtë e gomës dhe gazi lotësjellës që mbyti qendrën e Tiranës kanë qenë vendime politike të marra nga ministri dhe jo operacione policore të vendosura nga profesionistët.

“Sandër Lleshaj, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Ardi Veliu, Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi dhe krimineli tjetër me uniformë Arben Baro duhet të shkarkohen nga detyra dhe të hetohen menjëherë” ka thënë në një njoftim për shtyp ish deputeti Enkelejd Alibeaj.

Lexo më tej:

Andi Bushati: Lleshi, gjenerali i policisë së vdekur

Po sipas ish deptetit opozita disponon prova se gjenerali në pension, lleshi i ka komanduar vetë aksionet e policisë gjë që i ndalohet me ligj dhe për këtë ekzistojnë tashmë filmime: “Ka prova filmike se Sandër Lleshaj, i cili në shkelje të ligjit komandon operacionet e policisë kundër opozitës, është duke u larguar si hajdut nga dera dytësore e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, pasi njoftohet të shtunën në mbrëmje për zhvendosjen e protestës së opozitës”.

Deri më tani nga selia blu nuk është dhënë asnjë provë për xhirime apo foto për atë që pretendohet. madje nuk është pëcaktuar nëse filmimet janë nga kamera amatore apo nga kamerat e vetë drejtorisë së policisë. Megjithëse në komunikatën e saj thuhet:”Partia Demokratike disponon të dhëna të mjaftueshme për ta çuar sadistin Sandër Lleshajn para drejtësisë për shkelje flagrante të ligjit të policisë së shtetit”!

©Lapsi.al

Lleshaj flet për rrahjen e Sahit Dollapit: Policia të duronte edhe pak

20 Comments

 1. Boll o karagjoza, jeni ber te peshtir. Kulmi i hipokrizis, do e padisin se po hedh gazlotesiells dhe se ne disa raste kan perdorur shkopat e gomes. Po cfar duhet te perdori policia, PLUMBAT???? Policia nuk eshte kisha, qe te kthej faqen tjeter. Vazhdoni ne planin tuaj kuturu, fundja ashtu keni qen gjithmon, pa ide e pa vizion. Dhe pretendoni te merrni qeverin. Mos o zot.

 2. Komentator sy lesh po s ju vje turp more aman nje popull qe ka opozit te forte dhe te palodhur ai popull eshte vital, turp per ata prostituta qe shajn opozitarizmin, njerez te peshtir nostalgjik te diktaturave🤮

  1. shum dakort. po te dhjesesh rruget e tiranes e te ndysh institucionet e shtetit, si minimum do te thot te jesh kundra popullit. llogjik e thjesht, te gjitha keto paguhen me taksat e shqiptareve, as nga xhepat e Rames, as nga ato te Bashes e me pak nga ato te Mones (se kjo e fundit ska buk te haj).

 3. Lleshi mbron krimin ne pushtet. Shqiptaret e ndershem jane shumice. Protesuesit e opozites jane ekstrakt i tyre. Perpara se kemi te drejten e Zotit!

  1. po sikur that qe do ikte Rama me kete protest. Hajt ta shtym per pas vere se dhe icik e filloi plazhi. po ju te zyres te PD keni pushime?

 4. Lleshi,po te jete i zgjuar,pregatit strehimin politik,
  Se keta kane per t’ju qepur pas gjithe jeten.
  Vellai i madh i Rames (Erdogani) do i afroje nje krevat ne ndonje xhami.

 5. zoterinj problemi qendron vetem tek mentaliteti i mbajtjes me dhune te pushtetit a mundet ne evrope apo kudo te existojne njerez me mentalitet te tille te fortesh provo ti shkelesh te drejtat dhe ste bejne me per burre

 6. Nuk keni turp prandaj nuk ju do njeri,vetem rrugacet.Po kush ushtroi dhune? Mos doni llokume nga policia?Plehra ,tamam kazan.

 7. Si lulu kur ishte min i brendshem ne 21janar qe perdori gaz lotsjelles,shkopat e gomes,ujin dhe qershia mbi torte plumba kallashnikovi ku vrau 4 protestues dhe plagosi 24 protestues ne mes tyre dhe nje gazetar te abc,kurse lleshaj ne bilanc post proteste kishte 18 police te plagosur dhe 12 protestues,lexoni o cecenet e salihut qe ju ka perdhunuar trute o te mjere

 8. Mani men ju qe jeni myt ne mutin e Meros, qe nga ari deri tek Stalini. Keni per ti rrujt koqet dhe me leshin do ti beni farnelle Berishes ta kete per ne burg qe te mos ftohet.

 9. Meleshte -e veres-te sateme ,motres dhe gruas tende mundet te bejme litare per t’ju mbytur juve te pa emrit e ridhjerjes.Do mundohemi pak sa ti kalitim gersheret e -deleve-per t’ja u qethur por per hir te partise te ridhjerjes do punojme si ne diten e -erdhjerit-dhe do e ralizojme para afatit kete pune..Do mobilizojme te gjithe forcat per te qethur tera Nafijet dhe Mrikat pa zene vapa se me vone mbajne era -perc-.

 10. Ju palacot e 21janarit qe vazhdoni perrallat me plumba kallashi..PO ATA QE VRANE ME 21 JANAR “GRUPI I ZJARRIT” PSE BENE TE GJITHE HAJER NE PSne E RILINDUR??? U bene kryetare psje drejtore oshe..Kte te fundit e keni kandidat per kryetar bashkie.

  1. ka prova filmike dhe deshmi te njerezve prezent qe urdherin e ka dhen Salehu, Basha ka hezituar ne fillim, ka dash me dhen dorheqjen dhe Salehu i eshte pergjigjur “Jep doreheqjen sot ti, po te iken koka neser”… pjesa tjeter dihet. prova te mbledhura nga CIA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu