• |
ide | kryesore

Ambasadori britanik shkon në zyrën e Bashës pas protestës

Arkiva

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Duncan Norman, ka shkuar në zyrën e kryetarit të PD-së Lulzim Bashës, pas protestës së pestë kombëtare të opozitës.

Nuk dihen ende detaje rreth asaj që do të diskutojnë mes tyre. Ditën e djeshme, ambasadat dhe përfaqësia e huaj në vend i bëri thirrje opozitës të distancohet nga aktet e dhunës.

Protesta e djeshme e opozitës ishte më e qetë, ndryshe nga ajo e fundjavës së shkuar, e cila u shoqërua me përplasje mes policisë dhe protestuesve. Ndërkohë ndërkombëtarët kanë bërë thirrje që palët politike të ulen dhe të gjejnë gjuhën e dialogut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu